Patříte k ženám, které si spodní prádlo kupují rády, nebo naopak nákup nové podprsenky vždy donekonečna odsouváte? Ať je to tak či onak, sedm žen z deseti si opakovaně kupuje špatné prádlo. A přitom prádlo není jen hezký kousek oblečení, ale hlavně ochrana a opora pro prsy a způsob, jak odlehčit zátěž větších prsou apod.

podprsenky

Proč je důležité nosit správně padnoucí podprsenku
Kvalitní, správně padnoucí podprsenka je základním aspektem pro maximální pohodlí. Jelikož ženská prsa nemají žádnou oporu ve svalech, je podprsenka důležitá pro podpírání vaziva v prsech, čímž lze zabránit jejich přílišnému vytahování. Navzdory skutečnosti, že většina žen ví o vlivu cvičení, antikoncepce, diety, menstruace nebo těhotenství na velikost poprsí, devět z deseti žen nosí podprsenky, které jim nesedí.

spodní prádlo

Výzkumem bylo zjištěno, že 31 % žen se v posledních pěti letech před výběrem podprsenky nenechaly odborně přeměřit a 22 % žen se nenechalo odborně přeměřit nikdy!

Kde dělají ženy chybu
Velikost ňader se stanovuje měřením dvou rozměrů. Jedním je šířka hrudníku pod prsy, která určuje číslo podprsenky. Druhým je šířka přes prsa, která ukáže velikost košíčků. Studie společnosti Marks & Spencer poukázala na skutečnost, že číslo podprsenky a velikost košíčků bylo nepřesné. 62 % žen nosí špatné číslo podprsenky a ohromujících 76 % žen má špatnou velikost košíčků. Překvapivé také je, že 55 % měřených žen si myslelo, že má větší velikost košíčků, než tomu bylo doopravdy.

podprsenka

NĚKOLIK ZAJÍMAVOSTÍ
·         Výroba běžného trička trvá 2 minuty, zatímco výroba běžné podprsenky zabere 12 minut.
·         Výroba jedněch kalhotek trvá 6 minut.
·         Běžná podprsenka se skládá z 18 dílů.
·         Než se vyrobí běžná podprsenka s kosticemi, je potřeba udělat asi 20 pracovních úkonů.
·         Než se vyrobí jedny kalhotky, je potřeba udělat přibližně 11 pracovních úkonů.
·         Nejoblíbenější velikostí podprsenek je 75B.
·         Aby byla garderoba úplná, je ženám doporučeno vlastnit osm podprsenek.

Summary
ŠPATNĚ VYBRANÁ PODPRSENKA
Share