Boty to je obzvlášť pro ženy kapitola sama o sobě. Ke každému outfitu se totiž hodí trochu jiný typ obuvi, a navíc pokud se již hodí ten samý typ, pak jistě barva jindy nebude vyhovovat. Proto je nezbytné, aby každá žena měla velmi bohatou sbírku různých bot. Na každou příležitost se také nehodí ty samé boty. Vždyť do hor si jednoduše nemůžete vzít boty, ve kterých byste jinak chodili po městě. Vybrat si vhodnou obuv je také otázku zdraví Vašich nohou. Pokud si budete totiž vybírat takové boty, které nepodporují přirozený tvar chodidla, je pravděpodobné, že se jednou dopracujete k bolestem končetin nebo klidně i zad. V poslední době se jako novinka objevují tak zvané barefootové boty.

pole dance

Ty mají za úkol přesně kopírovat tvar chodidla, které má tak naprostou volnost. Je totiž pravda, že pokud se podíváte na chodidla člověka, která celý život chodil v běžných botách a porovnáte je s chodidly někoho, kdo chodí trvale bez bot nebo v barefootech, uvidíte několik rozdílů. Prsty lidí, kteří boty nenosí jsou mnohem dál od sebe, jejich špičky jsou tedy širší než u lidí, kteří boty pravidelně nosí. Stejně tak i klenba je utvářena rozdílně. V případě, že lidé boty nenosí, jsou jejich chodidla oporou celému tělu, a to v doslovném slova smyslu.

fashion boty

Takto se mohou vyhnout bolestem zad, které vychází právě z toho, že se naše chodidla jsou v trochu jiné formě. V takovém případě pak na úrovni větších kloubů dojde ke kompenzačním mechanismům, které nakonec mohou vyústit až v problémy na úplně jiných úrovních. Ale vraťme se, že zpět k problému nedostatku obuvi u žen. Například boty na pole dance jsou opravdu specifickou kategorií, a přesto do šatníku nebo botníku mnohých žen neodmyslitelně patří, a tyto ženy by se bez nich jen těžko obešly. Proto není na místě šetřit finančními prostředky a boty si ze šetrnosti nekoupit.