Nemůžete už najít mezi svršky, kabátky, sáčky, koženými bundami nebo svrchníky už nic, co by bylo nové, neotřelé? Pokud toužíte po změně, zkuste se podívat zpátky v čase. V čem jste chodila jako malá a co vám maminky oblékaly přes hlavu? No jasně, jednoduché a obyčejné mikiny, které nosily úplně všechny děti. Že jste je neměla ráda a dodnes vám moc nesedí? Navíc nevíte, jak je nosit? Ale prosím vás. Pojďme si představit několik inspirací a triků, a potom jistě můžete říct, že mikiny nejsou nic pro vás.

1.       Šaty ve stylu košile
Jsou pohodlné, letošní podzim neskutečně in a navíc se snadno kombinují s pánským stylem. Jsou dohromady i se street stylem a dokonce i s volnou elegancí, pokud k tomu namixujete ty správné doplňky.

Bez kalhot a s vysokými černými kozačkami? Tomu říkáme outfit! A pokud je dokážete kombinovat s mikinou a černými kotníkovými nazouváky, máte volný styl, jaký jste ještě neviděla. Na procházku nebo na nákupy či na vlet do města nebo do parku za přáteli, to je ideální stylový obleček. Kombinujte neformální typy šatů s mikinami bez kapuce a bez zapínání, uvidíte, jak kouzelný model to vytvoří.

2.       Koktejlky
Saténové minišaty bílé nebo světlounce starorůžové barvě a bolero střih mikiny s kapucí a s dlouhým rukávem. Nemyslitelné? Kdeže! Vemte si k tomu ještě kšiltovku v tmavě šedé barvě a boty klidně i s výraznějším motivem do půl lýtek a vyrazte do města – tohle přesně teď nosí hollywoodské filmové hvězdy i módní návrháři! Šílené? Možná, ale rozhodně trendy.

3.       Hlavně pohodlně
Celý den být v klidu, to je velkoměstský styl. Oblíbené světlé džíny s vyšším pasem a klidně rozparky, ale dbejte na to, aby byly volnější a rovné. A nahoru? Mikina, ideálně světlá s nápisem, ale můžete si pod ní vzít i jednobarevnou tmavou košili. Pokud máte mastnější vlasy nebo máte špatný vlasový den, zkuste si na hlavu posadit pletenou čepičku – a nebojte se být kreativní. Čepička s kočičími oušky nebo flitry? Proč ne!