Přestože finanční odborníci radí, že nakupovat vánoční dárky na splátky nebo se dokonce zadlužovat u bank, a tím zatěžovat na další dlouhé měsíce rodinný rozpočet splátkami, mnoho lidí se přesto každoročně nechá zlákat různými výhodnými i nevýhodnými nabídkami bankovních i nebankovních společností.

Kromě nákupu dárků pro naše nejbližší nás čeká také nákup vánočních dekorací a stromečku. A v neposlední řadě je dost významnou finanční zátěží nákup jídla a pití. Mnohé hospodyňky se snaží všem blízkým dopřát veškeré dobrůtky, které na našem trhu lze v tomto období zakoupit.
A jaké jsou způsoby, jak finanční nápor na vaše peněženky můžete zvládnout bez půjček a úvěrů?

Několik typů, jak ušetřit

Skvělým tahem je samozřejmě nakupování dárků s předstihem a s využití různých akčních nabídek již během roku. Tím si finanční náklady na vánoční svátky rozumně rozložíte do několika měsíců.

Pravda je, že vánoční svátky jsou především svátky dětí. A těm bychom samozřejmě měli věnovat největší pozornost. I tak by vánoční nákup dárků měl být za rozumných cenových podmínek. Přesto je také dobré domluvit se s ostatními dospělými členy vaší rodiny (sourozenci, babičky, dědečkové apod.), že si navzájem dáte pouze maličkost nebo vůbec nic.

A když přece jen dojde na úvěr či půjčku

V každém případě využijte vždy pouze nabídek bankovních ústavů.
Pokud se přece jen rozhodnete nakupovat na splátky nebo na půjčku, je velmi důležité si uvědomit, zda danou věc opravdu potřebujete.

Ještě jedna možnost nám při nedostatku financí zbývá. Můžeme využít nabídky kreditních karet. Ale i v tomto případě si musíte pohlídat včasné splacení, abyste využili pouze bezúročného vypůjčení peněz.
Štědrý den je pouze jeden den v roce, a proto není třeba se kvůli tomuto dni zadlužit až do dalších Vánoc.