Češi Chorvatsko milují a vůbec se není čemu divit, takže právě na pobřeží Středozemního moře můžete v létě potkat tolik Čechů jako v průměrném českém městě. Jen málokterá jiná destinace vám totiž může nabídnout tak skvělou dovolenou za tak příznivou cenu, a to samozřejmě všichni moc dobře vědí.

chorvatsko

Jaké jsou tedy hlavní výhody dovolené v Chorvatsku?

První velkou výhodou je jeho snadná dosažitelnost. Ať už si zvolíte libovolný druh dopravy, nebude to problém. S výjimkou cesty na kole, která by vám trvala několik dní, se do Chorvatska dostanete snadno autem, vlakem, letadlem i autobusem. A pokud náhodou nemáte žádné výrazné preference a váháte, co bude pro vás tou nejlepší volbou, tak vsaďte na Chorvatsko autobusem a nebudete litovat. Taková cesta je totiž jak poměrně rychlá a maximálně pohodlná, tak za velice příznivou cenu. A jistě vás potěší i to, že se plně klimatizovaným a velice moderním autobusem dostanete přesně až na konkrétní místo, kam chcete jet, takže už nebudete potřebovat žádnou jinou dopravu. Navíc rezervace takového místa je velice jednoduchá, protože probíhá online rezervačním systémem přes internet, takže kvůli tomu nemusíte nikam chodit, ani nemusíte nic složitě domlouvat. Pokud tedy chcete mít z čeho vybírat, zvolte si své místo již nyní.

Češi volí dovolenou na Jadranu také proto, že je cenově velice dobře dostupná, a to jak pokud jde o dopravu a ubytování, tak pokud jde o místní ceny. Stravování vás tak nebude limitovat ani v případě, kdy se rozhodnete navštěvovat místní restaurace.

přístav

A za třetí je příjemné i to, že tady se vždy dobře domluvíte. Pokud tedy neovládáte žádné cizí jazyky, tak to nevadí. Chorvatům není těžké porozumět, protože jejich jazyk má s tím naším společné slovanské kořeny. A pokud byste jim náhodou ani tak nerozuměli, tak oni vám porozumí s jistotou, a navíc zde kdykoli snadno narazíte na jiné Čechy, kteří vám případně mohou pomoci.