Občas mají lidé možnost jít si zaplavat na nějaký místní rybník, jindy si zase dělají dvoutýdenní dovolené, aby mohli jet k moři opalovat se a samozřejmě se také zregenerovat v mořské vodě, která je velice slaná, ale má také blahodárné účinky na lidský organismus a pomáhá často při různých kožních problémech. Ovšem pokud nevolíte ani jedno ani druhé, tak jsou zde bazény, které si můžeme naprosto běžně dovolit, protože nejsou nijak zvlášť drahé, tedy pokud nepřemýšlíte o nějakém zastřešeném, který bude dlouhý deset krát deset metrů. Takže ty nadzemní na zahradu, kde máte trochu volného prostoru, se dají pořídit naprosto běžně a velice snadno do každé domácnosti. Řekneme si pár kritérií, proč někteří lidé raději volí domácí prostředí.

Jistě u vás budou převažovat klady, jakými jsou:
1. Vlastní koupání na vlastním pozemku – zřejmě největší výhoda, protože se nemusíte nikam trmácet dlouhé hodiny nebo dlouhou cestu.
2. Možnost vlézt si do bazénu naprosto kdykoliv – ať je ráno nebo večer, kdykoliv se můžete jít osvěžit nebo podle libosti si nastavit, když se chcete protáhnout a jít si zaplavat.
3. Nemusíte být v prostředí plném lidí – doma máte naprosté soukromí. Ať už budete dovádět s dětmi nebo si užívat příjemné chvíle klidu a pohody jenom s partnerem či partnerkou.

K vodě také patří jisté náležitosti a je potřeba ji čistit. Velice vhodné jsou různé druhy přípravků, které se starají o přirozené ph vody ale také o to aby v ní nebyly žádné nežádoucí mikroby nebo jakákoliv jiná špína. Proto také občas potřebujeme vysavač nebo jinou pomůcku, jakou může být teleskopická tyč či občas tolik potřebný a přitom tak malý teploměr. Proto jsou také důležité i jiné prvky, které si můžete pořídit. Krycí plachty na bazény mají jednu největší výhodu a tou je přesně ta, kterou jsme si již jako zápornou zmínili. Nebudete muset každý den vytahovat různé nečistoty z hladiny či právě z vody.