V dnešní době se prodává nespočet bazénů, které si můžete koupit domů i ven. Ať už si koupíte jakýkoliv, tak je dobré mít dopředu změřené rozměry, ať se vám daný bazén na vytyčené místo vleze. Před samotkou koupi bazénu by však měl každý vědět, na co jsou jaké bazény dobré a v čem spočívají jejich výhody. Obecně se bazény dělí na venkovní a vnitřní.

bazény do země

Bazény venkovní – Venkovní bazény preferuje většina lidí, a to proto, že vnitřní bazény si může dovolit jen málo kdo. Venkovní bazény se dále dělí na bazény s pevnou konstrukci a s měkkou konstrukcí. Bazény s měkkou konstrukcí jsou z pravidla levnější a daleko lépe se instalují. Jednoduše je jen nafouknete, nebo naplníte vodou a drží tvar. Oproti tomu pevnou konstrukci musíte sestavit a správně složit, aby nedošlo k neštěstí. Konstrukci můžete i nemusíte na zimu složit, a to podle druhu bazénu. Nejlepší venkovní bazén je však bazén do země. Ten je nejen vizuálně hezký a dokonale ladí s okolím, ale také má další řadu výhod. Bazény vydrží opravdu dlouhé roky a můžete k nim dokoupit spoustu komponentů, jako je protiproud, světlo či tepelné čerpadlo. Samozřejmostí však je, že si za bazén připlatíte.

bazény do země

Vnitřní bazény – Vnitřní bazény jsou převážně pro movité lidi, kteří mají dům situovaný právě pro bazén. Jedná se o bazény, které jsou do obrovských domů, kde lidi netrápí utratit peníze za tento přepych. Mnoho z nich však volí místo vnitřního bazénu jen vířivku. Ta není tak náročná na starost a na místo. Vleze se doslova všude a můžete si během náročného dne odpočinout při bublinkách. K vířivce se v mnoha případech také dělá sauna, které také slouží k relaxaci.

Před koupí bazénu se tak dobře rozmyslete, jaký bazén chcete a proč ho chcete. Nezapomeňte si také změřit prostory pro bazén, ať vám ho nedovezou a vy nezjistíte, že se na dané místo nevleze.