Je jasné, že oficiální podnikání není pro děti, ale pro dospělé. Ale i když vám je třeba dvanáct let, můžete si díky své píli, snaživosti a hlavně trpělivosti, splnit své sny. Příběh malého chlapce, který si sušením jablek vydělal na svůj vysněný počítač a poté také na nové kolo a další věci.

Najednou zjistil, že to jde že nepotřebuje rodiče k tomu, aby si jim říkal o peníze. Byl to velmi zvláštní pocit. Krásný, povznášející a nádherný. Tohle je však možné jen za pomoci rodičů. V deseti letech přece nemohou mít děti živnostenské listy.

Jak na podnikání v neplnoletosti

Začít podnikat, když vám ještě není osmnáct je možné. Neplnoletého musí zastupovat zástupce, nejčastěji to bývá rodič. Nejde to ale jen tak, existuje na to zákon a takové povolení musí posvětit soud. Pokud ale vše dopadne dobře a soud žádost schválí, může pak neplnoletý podnikat pod svým jménem a na svůj účet.

Mladí lidé bývají vyhranění

Mladí se velmi dobře rozhodují, v čem podnikat. Zatímco starší velmi často dlouho přemýšlejí, jakým směrem by se vydali, mladí mají jasno. Vidí čistě a jsou nezaujatí spoustou věcí, které staršího člověka stačily potkat. K tomu jsou ale i mnohem chytřejší a mají velký přehled než jejich tátové, když byli mladí.

Možná takoví mladí lidé znáte, žijí vedle vás, žijí s vámi. Pomoci jim je to nejmenší, co pro ně můžete udělat. A pokud jsou to dokonce vaši potomci, vše s nimi proberte. Nezatracujte hned jejich nápady a nesrážejte je na kolena. Mohlo by je to velmi negativně ovlivnit v jejich další životě.
A vy, kdo právě tápete a hledáte způsob vlastní obživy, nezoufejte.

Přemýšlejte a nenechte se odradit, byla by to věčná škoda. Představa být někde zaměstnán a vydělávat někomu jinému, je tím nejlepším hnacím motorem, aby se člověk snažil vymyslet co možná nejlepší nápad, začal ho realizovat a plnit si své sny.