Po kratší či delší známosti se velké procento párů nakonec přeci jen rozhodne pro uspořádání svatby a zpečetění své lásky slavnostním svatebním slibem. Tímto rozhodnutím se spustí kolotoč předsvatebních příprav, který může hodně pocuchat nervy obou snoubenců. Zde je pár dobrých rad pro začátek plánování.

·         Místo obřadu a hostiny
Důležitým faktorem je, abyste se shodli na stylu obřadu, místu a pozvaných hostech. Zcela správné rozhodnutí je nenechat vše na poslední chvíli. Pokud jste se rozhodli pro frekventované místo na obřad, je jistě dobré zamluvit si termín i rok dopředu. Zdá se vám to příliš?

Nebojte se, rok uteče jako voda, navíc zamluvením místa vaše starosti nekončí. K obřadu samotnému se váže i hostina. Je jen na vás, zda budete chtít tradiční oběd se všemi svatebčany či se rozhodnete pro hostinu s rodinou a oslavu s ostatními necháte až na večerní párty.

·         Svatební šaty
Pořízení svatebních šatů je část příprav, kterou je potřeba si naplno užít. Proto, milé ženy a dívky, vezměte s sebou kamarádky, sestry či maminky a vyrazte zkoušet, objevovat a hledat ty nejlepší šaty. Pokud zvolíte půjčovnu svatebních šatů, velmi často vám dodají i doplňky a sladí vše do nejmenších detailů.

·         Fotograf
Důležitou památkou budou také fotografie či videozáznam z vašeho slavnostního dne. Z nepřeberného množství fotografů si můžete vybrat dle svých preferencí. Určitě neprohloupíte, když necháte vašeho fotografa zkusmo pořídit fotografie například v ztemnělé restauraci. Tak se ukáže opravdový expert. Fotit venku během krásného počasí totiž není až takový problém.

·         Květiny a dort
Svatební kytička pro nevěstu může být přizpůsobena vaší postavě, šatům, barvě vlasů i celkové výzdobě. Vynalézavosti se meze nekladou. To vše platí i o svatebním dortu. Před jeho objednáním byste měli mít určitě přehled o počtu hostů, neboť podle nich bude určena jeho velikost.