Netradiční způsoby využití

Trénink skákání– skoky na lyžích, na motocyklech, na kolech a pochopitelně nácvik salt akrobatického lyžování a skoků do vody se musí provádět nejprve tam, kde nemůže dojít k vážným zraněním. A v takových situacích výborně poslouží molitanová drť. Aktéři ji sice mají pak zasunutou za tričkem a pod spodním prádlem, ale jsou tu v naprostém bezpečí.

matrace

Modelová železnice– byli jste se někdy podívat na výstavě modelové železnice? Jestliže ne, měli byste tuto zkušenost absolvovat. Je skutečně zajímavé sledovat jedoucí vláčky v terénu, který na první pohled vypadá jako živý, a možná si povšimnete i velmi jemné molitanové drtě na kovových nebo dřevěných konstrukcích staveb, stromů a keřů, reliéfů terénů, tunelů a travnatých ploch.
Dětské hračky a kostky– děti molitan milují pro jeho hebkost, měkkost a pružnost. Hrají si s kostičkami potaženými bavlněnou tkaninou, mohou je po sobě házet a nemůže při tom dojít k žádnému zranění. Hra s molitanem je bezpečná a tvořivá a maminky to dobře vědí.

Kufřík na nářadí a techniku– vlastníte nářadí nebo nějaké technické vymoženosti, které přenášíte z místa na místo v nešikovné tašce, odkud se špatně loví a hrozí poškození? Můžete to napravit starším kufříkem, jemuž vyrobíte jemné polstrování. Prodej molitanu Praha je pro tyto účely zásoben metráží v různých tloušťkách.

Jak efektivně řezat molitan

Zapomeňte na klasické nůžky nebo kuchyňský nůž. Výsledkem pak bude ohryzaný konec jak od regimentu hlodavců. Máte samozřejmě možnost využít služeb čalouníků, kteří vám jej zaříznou na míru speciálními nástroji, ale problematický je už jen samotný transport, zvláště u větších kusů materiálu. Jak si tedy pomoci sami?

molitan

Vyzkoušejte řezačku na polystyren. Rozžhavený tavný drát dokáže zázraky a odřízne i tento měkký plast, pouze to bude trvat o něco déle, než u polystyrenu.
Pro nouzové situace, kdy tolik nezáleží na kvalitě samotného řezu, a kde je řez kvalitní zejména u tenkých desek, lze použít technický odlamovací nůž. Musíte pouze desku položit na pevnou podložku, nejlépe na stůl, na molitan neklekat, aby se nehoulil a řez byl rovný.