Dostat se do nepříjemných finančních nesnází není v dnešní době tak těžké, jak se může zdát. Stát se to může bohužel prakticky komukoliv, klidně i ze dne na den. Nikdy tedy nevíte, kdy se dostanete do situace, kdy i vy budete potřebovat co nejrychleji půjčit peníze. V takovém případě můžete přemýšlet nad třemi základními typy úvěrů. Jaké to jsou a jaké jsou jejich výhody?
kreditní karta v ruce

Banky – nekonečné papírování a zdlouhavé vyřizování, to je první věc, nad kterou se musíte povznést. Další nevýhodou bývá dokazování příjmů, což je pro mnoho lidí samozřejmě choulostivé téma, dále také nahlížení do registru. Jediným benefitem bývá snad jen úroková sazba, která bývá často výhodná, a také dobrá pověst, díky které se spousta lidí obrací stále na banky, i když existují i vhodnější možnosti.
Nebankovní společnosti – úvěr vhodný i pro klienty se zápisem v registru i pro ty, kteří nemohou či dokonce nechtějí dokázat své příjmy. Půjčku si sjednáte prakticky přes internet nebo po telefonu, nemluvě o tom, že na účtu budete mít peníze často do druhého dne. Dobu splatnosti si nastavíte tak, jak vám vyhovuje. Ručit budete svou nemovitostí.
Peer-to-peer – lidé půjčují lidem, je to poměrně novinka, která se však začíná stále více uplatňovat. Člověk půjčí člověku, je to rozhodně zajímavá možnost, která je však u nás stále spíše v plenkách
bankovky eur
Nalákala vás americká hypotéka od nebankovní společnosti, ale stále si nejste jistí, jestli těmto firmám můžete důvěřovat? Pokud se podíváte do jejich historie, narazíte na několik skandálů, díky kterým nemají dnes bohužel tak dobrou pověst, jakou by si zasloužili. Dříve, když byla tato varianta v počátcích, existovalo velké množství podvodníků, kteří se snažili chopit své šance a okrádali lidi. To však nemá s dnešními férovými nebankovními společnostmi nic společného. Stačí, abyste si pozorně četli recenze, a můžete být bez obav.