Nájmy jsou stále dražší a dražší. To není žádné tajemství. A jakkoliv se tím politici zrovna rádi nechlubí, je pravdou i to, že ze společné kapsy dotují bydlení pro nejednoho z našinců, a to velice často i pro ty, kdo by měli raději zůstat na ulici. Ale to, že si ne každý zaslouží bydlení, které se jeho přičiněním změní v ruiny, a ostatní mu na to ještě přispívají, ponechejme nyní stranou. A omezme se jenom na to, že je pro leckoho bydlení vzhledem k cenám nájmů stále nedostupnější. A to nejen pro naše chudé.dvacet eur
A proto mnozí uvažují o tom, že by si pořídili vlastní střechu nad hlavou. Vždyť to dá přece rozum, že? Kdo bydlí ve svém, nemusí se bát, že mu majitel zvedne nájem, protože i kdyby ho dotyčný zvedl sám sobě, putoval by tento rovnou zpět do vlastní kapsy a nula by od nuly pošla.
Jenže to má jeden háček. A to ten, že aby člověk mohl tímto způsobem šetřit peníze, musí nejprve utratit ještě mnohonásobně větší peníze, které pochopitelně v naprosté většině případů nemá.
A kde takové potřebné finance vzít? Když už ne na vlastní, pak aspoň na družstevní byt?
Není třeba klesat na mysli, ani když na tom člověk není nijak skvěle. Protože se v případě takových družstevních příbytků nabízí https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-na-druzstevni-byt/, což je hypotéka, která dokáže vytrhnout trn z paty http://eta.cz/pece-o-chodidla-a-paty nejednomu z nás.stočený dolar
U této nebankovní hypotéky se totiž dá jednoduše postupovat dost podobně jako u hypotéky klasické. Jen se tu dá poskytovateli půjčky do zástavy nikoliv kupovaná nemovitost samotná, ale družstevní podíl.
V bance něco podobného nejde, u nebankovního poskytovatele ale ano. Člověk tu zastaví družstevní podíl stejně, jako kdyby zastavoval soukromou nemovitost v osobním vlastnictví, formou převodu členských práv s jejich současným majitelem nebo smlouvou o zajišťovacím převodu členských práv, a peníze na to získá. Přesněji dostane až sedmdesát procent hodnoty oné nemovitosti. Za výhodných podmínek si tu půjčí, a až tuto půjčku splatí, bude bydlet ve svém. Což je čím dál zajímavější, a to nejen z finančních důvodů.