Na co bychom neměli zapomínat při nákupu tak složitého zařízení, jakým jsou vířivé vany?
· Všechny dotazy ohledně provozu a vybavení si raději pište na papír a prodejci je předkládejte, vždy je lepší v předstihu informovat např. o zdravotních potížích, zhoršené pohyblivosti apod. V některých případech lze u výrobků vyměnit i pozice trysek nebo dokonce vyrobit výlisek na míru.
· Při výběru mějte připravené fotografie místa, kam vířivku chcete instalovat včetně rozměrů. Lépe se pak celá situace řeší, než s pouhým dohadováním a „čarováním z vody“.
muž ve vířivce
· Nespoléhejte se pouze na katalog zboží na webových stránkách a na pořízené fotografie. Zkušení prodejci vám rádi předvedou výrobky na živo, přímo v prodejně, případně vás nasměrují na již prováděné realizace. Důležité jsou také zákaznické reference, z nichž lidé čerpají v mnohem větší míře, než tomu bylo např. před deseti lety.
· Prodejce by s vámi měl projít kompletní technologické zázemí, prodiskutovat možnosti servisu a čištění vířivky, měli byste mít k dispozici certifikáty výrobců vnitřního vybavení. Nechte si také předvést funkci řídící jednotky a seznamte se se všemi možnostmi, které výrobek zvládne.
· Servisní zásahy jsou v případě tohoto zařízení podstatné, jde o složitý elektronicky řízený mechanismus. Servisní technik by měl podle běžných standardů poruchu řešit do 48 hodin.
vířivá vana
· Informujte se předem o dopravě. U nafukovacích přenosných van to není třeba zvlášť řešit, ovšem jiná situace je u těch pevných. Některé vyžadují speciální dopravu pomocí těžké techniky, abyste pak nebyli zaskočeni fakturou za přepravní služby.
· Důležitá je také záruka na výrobek. Většina prodejců umožňuje prodlouženou záruku na technologické zázemí a v některých případech i doživotní záruku na vanu. To se týká zpravidla těch ocelových se samonosnou konstrukcí a kvalitní plastikovou skořepinou.