Sošky zvířat a obrazové tapety jsou pro všechny milovníky exotiky jako stvořené. Pokud si je umístíte do svého interiéru, navodí tu pravou exotickou atmosféru. Už nemusíte jen nostalgicky vzpomínat na kouzelnou dovolenou v exotické zemi, ani zatím o ní jenom snít. Nyní si můžete navodit exotiku doma s  doplňky  v etno stylu. Potom už si jenom můžete vychutnávat tu pravou atmosféru vzdálených krajů. Z takovýchto etno dekorací si pak, můžete vybírat z obrazů, tapet anebo paravánů. Jak navodit v interiéru exotickou atmosféru je nejjednodušším způsobem pořízení obrazů s exotickou tematikou.
suventýr slona

Obrazové tapety

Jestliže však chcete umocnit působení takovéhoto obrazu, je zde možnost pořízení celoplošné obrazové tapety. A pouze na vás záleží, zda toužíte po zachycení specifické atmosféry určité oblasti, anebo tamější zajímavou flóru a faunu.

Paravány

Další zajímavou možností, jak vytvořit ve vašem interiéru prvky exotiky, jsou paravány. Navíc jsou tyto paravány dekorací užitečnou, protože pomáhají rozčlenit prostor.

Divočina

K vytvoření etno stylu v bydlení, jsou nabízeny, v obchodech nepřeberné sbírky zdařilých napodobenin etno předmětů. Také rostliny tropického původu vám napomohou k takové divoké atmosféře domova.
pták na stromě

Vsaďte na funkčnost

Je dobré také vybírat dekorace a doplňky do interiéru, aby zde splňovaly určitou funkci. Například klasická soška slona nastolí v interiéru dokonalou koloniální atmosféru, ale ještě vhodnější bude, když soška poslouží třeba jako malý stoleček. Tyto etno stolečky, bývají často ve tvaru zvířecích hlav. Anebo jsou takto zpracovány různé kuchyňské doplňky, jako například:
·         slánky
·         misky
·         kalíšky na vajíčka

Textilie

Z motivů potom vybírejte takové, které nejsou běžně k vidění, jako jsou třeba palmy, plameňáci, levharti, anebo jiné dekory. Jako dobrá sázka na jistotu jsou vždy textilie. Jsou nenáročným řešením, které můžete různě obměňovat.