S trampolínami se dnes setkáte i tam, kde byste jejich umístění nepředpokládali. Ještě před deseti lety byly pouze sporadicky rozšířené ve školních tělocvičnách a děti je mohly užívat jen omezeně, dnes se jimi vybavují různá sportoviště, rekreační zařízení, jsou součástí sportovního zázemí kempů, dokonce jsou k dispozici i ve venkovních prostorách restaurací. Přesto se Česko nemůže zatím rovnat Rakousku a Německu, kde jejich obrovský boom zasáhl téměř každou rodinu.
Naše země ovšem sousední státy směle dotahuje. Nejde však pouze o módní záležitost a krátkodobý zájem o něco nového, neotřelého, lidé sami přichází na jejich přednosti, jež vám nedokáže poskytnout žádné jiné tělocvičné nářadí. Jestliže o něčem takovém uvažujete, co můžete očekávat a čím vás i ty nejlevnější trampolíny příjemně překvapí?

malá trampolína

Eliminace stresu a transport buněčných živin

Dle vyjádření odborníků čelí současná populace enormnímu stresu, který se zvýšil ve srovnání s dobou před třiceti lety přibližně dvojnásobně. Každý z nás na něj reaguje odlišně a není mnohdy snadné najít způsob, jek se mu efektivně bránit. Účinným nástrojem bývá sport, ale velmi záleží na tom, o jakou disciplínu se jedná, a jak je provozována. Trampolína je v tomto směru ideální pomocník:
Námaha je přiměřená, v krátké době se prokrví většina svalstva, posílí se krevní oběh a uvolní do krve hormony štěstí endorfiny. Celý proces ještě posílí samotná pohybová fáze, kdy při výskoku a dopadu dochází k chvilkovému navození stavu beztíže, a tím se buňky rychleji zásobují živinami. Rozfázovaný pohyb zároveň funguje jako pumpa, která všechny části těla lépe okysličuje.

levná trampolína

Nadváha a obezita

Nemusíte se trápit v posilovně a přetěžovat klouby běháním. Uvědomte si, že při běhu na kloub působí střídavě obrovský tlak, zvláště u nadváhy. Skákáním na pružné podložce se váha těla naopak rozloží a zbrzdí při dopadu, tím pádem budete hubnout zdravě, což vám potvrdí každý specialista – ortoped.