Dokážete si představit něco krásnějšího, než moci se svobodně prohánět na kole po přírodě zalité a vyhřáté sluncem, jsa ovíváni svěžím vánkem, kochat se krásami země české nebo i cizí a pustit při tom všechny starosti z hlavy?
Samozřejmě, určitě mi uvedete celou řadu věcí, jež považujete za ještě příjemnější, ale přesto si troufám tvrdit, že nad takový cyklovýlet v mnoha ohledech není.
Pokud tedy člověk zrovna netrpí vlastnostmi, jež toto počínání komplikují a jež se nazývají dejme tomu lenost a obezita. Protože trpí-li jeden těmito, v nejhorším případě oběma současně, zpravidla toho na kole moc nenajezdí. Takovému se přece raději už preventivně nechce někam vláčet, nechce si huntovat tělo, potit se a podobně, což by mu bylo nepříjemné.

kolo

A tak tento raději oželí všechny krásy, jež mohl uzřít, a dřepí někde doma u televize, počítače anebo ledničky.
Pokud tedy nemá všech pět pohromadě a neví, jak to zaonačit, aby se mohl prohánět jako za mladých a štíhlých let, což, jakkoliv by se to nemuselo na první pohled zdát, je docela dobře možné a proveditelné.
I takový zlenivělý cvalík může svištět na kole pomalu jako s větrem o závod. A moc toho nepotřebuje. Stačí jen ochota nasednout, schopnost udržet na něm rovnováhu a… vlastnění elektrokola se středovým pohonem. Tedy něčeho, co tak trochu je a tak trochu není bicyklem.

středový pohon

Zde je totiž na rozdíl od kola klasického, na jakém se většina z nás proháněla už od útlých dětských let, umístěn ve středu centrální motor, který má vysoký točivý moment. Totiž aby bylo jasno – tím „ve středu“ je myšleno „ve středu“ a ne „ve středu“, takže je tam onen motor nejen uprostřed pracovního týdne, ale v kterýkoliv den. A díky tomuto motoru se člověk – dokonce ani toho nejlínějšího povaleče na celém světě nevyjímaje – jízdou nikterak neunaví, hravě s ním může zdolávat jak roviny, tak i stoupání do svahu.

Díky výkonu tohoto motoru a dalším vlastnostem si člověk nemůže tuto jízdu nezamilovat. Protože může jezdit, kam se mu zlíbí, a těžko se najde sval, který by ho kvůli nepopulárnímu šlapání do pedálů bolel.