Drobné dolíčky na stehnech a hýždích zná mnoho žen. Bohužel se tento kožní problém  nevyskytuje pouze u starších osob, ale často trápí i mladé ženy a dívky. Proč vlastně celulitida vzniká a co její rozšíření podporuje? Nemocná kůže vzniká zejména špatným životním stylem a nevhodnou stravou. Tyto faktory pak omezují správnou funkcí lymfatického systému v těle.

Lymfatický systém a tělní tekutina zvaná lymfa slouží k vylučování odpadních látek a toxinů, ven z těla. V případě, že je lymfatický systém zpomalený, nebo ucpaný, nemůže fungovat správně. Nečistoty a škodlivé látky se v těle hromadí a ukládají na různých místech. V případě celulitidy to bývají právě stehna a hýždě. Proto bychom měly funkci lymfatického systému podporovat a starat se o to, aby fungovat tak, jak má.
 

Změňte životní styl

Abychom byly krásné a zdravé a zbavily se nežádoucích změn na kůži, budeme muset změnit svůj životní styl. V první řadě je důležitý pohyb. Nemusíte se hned přihlásit do fitness centra, pro začátek bude stačit, když do svého denního programu zařadíte pravidelné, alespoň 10 minutové cvičení, delší procházku, nebo 20 minut rychlé chůze. Po čase můžete přejít na běhání. Vhodné je také pravidelné plavání a návštěva sauny. Ta tělo prohřeje, rozproudí a zbaví jej nečistot.
 
Druhým krokem by měla být úprava jídelníčku. Pokud se stravujete nepravidelně, ve stáncích s rychlým občerstvením, konzumujete hodně uzenin, smažených, tučných a sladkých jídel, budete to muset změnit! Zařaďte do svého jídelníčku hodně čerstvého ovoce a zeleniny a vyhněte se potravinám, které jsou kalorické a nezdravé. Samozřejmě nezapomeňte dodržovat pitný režim. Důležité je vypít denně alespoň 2 litry kvalitní vody. Pokud budete dlouhodobě dehydrované, celulitidu to bude ještě zhoršovat.
 
A třetím krokem je napravit to, co se na kůži již vytvořilo. Velmi účinné jsou jemné a hlavně pravidelné masáže. V nabídce drogerií si můžete vybrat z mnoha gelů a krému, které jsou na celulitidu přímo určené. Jejich cena bývá sice vyšší, ale zato jsou hodně účinné. Bohužel většinou obsahují přidané chemické látky, což nemusí každému vyhovovat. Pokud chcete čistě přírodní krém, který nezatěžuje přírodu, ani vaši pokožku a ještě chcete ušetřit vaši peněženku, inspirujte se našimi typy.
 

Dodržujte pravidelnost

Jako účinné mazání se osvědčil kokosový olej. Dobře se roztírá, pleť hydratuje a zanechává ji hebkou. Velkým bojovníkem proti celulitidě je také kofein. Kofein pokožku prokrvuje a pomáhá ke správné funkci krevního oběhu. Proto přidejte mletou kávu do kokosového základu a ošetřete s ním postižené partie, nechte působit alespoň 10 minut a poté opláchněte. Používejte pravidelně. Stejnou službu vám poskytne i rozmarýn. Do kokosového oleje nakapejte několik kapek rozmarýnového oleje a aplikujte na zasažená místa. Nezapomínejte provádět masáž každý den.
 
Při celulitidě je vhodné provádět i sprchávání, střídavě v teplé a studené vodě, které pokožku také výborně prokrví. Sprchu je dobré provádět současně s masáží speciální houbičkou.
K dobrému prokrvení pokožky si také se můžete dopřát horkou koupel, do které přidáte několik kapek rozmarýnového oleje. Po sprchování a koupeli, ošetřete pokožku pečujícím krémem.
 

Buďte trpělivá

I když je vaše kůže celulitidou zasažená ve velké míře, nevěšte hlavu. Pokud v boji s celulitidou vytrváte, dočkáte se zasloužené odměny. Vaše pleť bude opět zdravá a krásná.