Jedná se o tichého a spolehlivého pomocníka na drobné opravy, kterého můžete mít v pouzdře na opasku, v příručním zavazadle, v kufru auta a také i v domácnosti v šuplíku. Potřebujete rychle povolit nebo utáhnout šroubek, ustřihnout kousek drátku, uvolnit nebo utáhnout vrut? Vše v jednom jsou multifunkční kleště, které mají v jediné rukojeti plno užitečných pomocníků, jako jsou různé čepele z nerezové oceli, pilníky, různé šroubováky, jak ploché tak křížové, otvíráky, a to na láhve i konzervy, a nejen to, najdeme tam i měřítko na malé předměty. Multifunkční kleště mají různé barevné i funkční provedení, a to je proto, aby si každý tento nepostradatelný nástroj, původně určený jen pro armádu, vybral.
Nářaďový nůž
K tomu jsou ovšem také nabízená kvalitní pouzdra, kromě jiných materiálů také z kůže. Přece svého pomocníka do různých situací nenecháte jen tak bez pouzdra povalovat v kufru auta. Jeho využití je opravdu velké, neměl by chybět při výletech, na delších cestách, lovu, při sportování. Své místo najde také u koníčku, jakými jsou modelaření, rybaření nebo i v zaměstnání. Zde se může jednat o hasiče, policisty i záchranáře, kteří by vlastně takový nástroj měli mít u sebe skoro povinně. Také pracovníci v obchodech či ve skladech multifunkční kleště kladně ocení, jedna z nožových čepelí je zubatá, takže velmi vhodná na řezání kartónu. Ale také i u řemeslníků najde uplatnění, na ty drobnější práce je ideální a hlavně je pořád „při ruce“. Nemusíme ani dodržet rčení, že „každý muž má u sebe nůž“.
Pracovní multifunkční nůž
Těch nožů či nástrojů má tento pomocník tolik, že každý muž by měl mít na opasku v pouzdře ne jen nůž, ale „malou dílničku“. Ale kdo říká, že tento nástroj je určený jen pro muže? I mnohé ženy ho mohou ocenit, některé skutečně něco zvládnou, a nečekají, až si muž najde čas. A skutečně jsou některé multifunkční kleště menších rozměrů a různých barev, aby i ženy mohly s radostí očekávat takový užitečný dárek.