Pokud uvažujete nad tím, že si do domácnosti pořídíte nějakého hlodavce, tak máte celkem velký výběr. Zvažovat totiž můžete třeba králíka, osmáka degu, křečka nebo také činčilu.

Toto zvířátko najdete nejčastěji ve zverimexu pouze jedno. Občas ani jedno není. Na trhu se jich nevyskytuje velké množství. Tento mazlíček stojí něco do dvou tisíc. V této ceně není započítaná výbava pro něj.
krmení činčily

Abyste jí mohli chovat, musíte si pořídit klec, ve které bude mít dostatečný prostor i na pohyb. Jsou to noční zvířata, takže v noci bývají hodně akční. Dále potřebují písek, ve kterém si očišťují svou srst. Tzv. se koupou. Písek se dá umístit buď do velké nádoby (například největší miska na jídlo pro psa) nebo existují speciální koupelny, do kterých se písek nasype a pokud se v něm činčilka převaluje (koupe se) tak písek nevylítává ven a všude okolo. Aby se měli kam schovat a kde spát, tak potřebují domeček. Ten by měl být dostatečně prostorný, aby se sem bez potíží vlezla. Kupujte tedy ten, který jí bude tak akorát.  Jestliže budete trpěliví, tak jí můžete naučit chodit i na záchodek. Dost často ale „bobkují“ všude po kleci a k čůrání si najdou roh. Takže záchodek by Vám potom mohl být k ničemu.
činčila v ošatce

K uchování skvělé kvality srsti se hodí pořídit si Fungistop. Jedná se o přípravek do písku, který funguje proti plísním.

K jídlu jim kupujte jídlo určené pouze pro ně. Mají dost náchylná játra, takže nějaké směsky, které pro ně nejsou určené, by jim mohli ublížit. Na pití jim pořiďte pítko, do kterého budete dávat pravidelně čistou vodu. Sice nevypijí moc vody, ale přesto jí potřebují. Jejich potravou je také seno, které jim dopřávejte každý den. K okusování budou stačit větvičky, nenalakované dřevo a také sépiová kost. Jelikož se jedná o hlodavce, tak si musí pravidelně brousit zoubky.

Péče o ně není nijak složitá. Aby však byla činčila přátelská k lidem, musíte se jí od malinka věnovat.