L´Occitane je francouzská společnost, která se se svými výrobky zaměřuje především na obličej, vlasy a tělo. Má kosmetiku pro ženy i pro muže. Jejich kosmetika je z přírodních materiálů, tedy z výtažků z rostlin, z ovoce a esenciálních olejů. Není to sice kosmetika, kterou můžete sehnat za pár korun na tržnici, ale právě proto víte, že je kvalitní.
Letos v dubnu společnost uvedla na pulty obchodů pár novinek a já jsem se rozhodla Vám jich pár představit. Přírodou se to totiž v těchto výrobkách jen hemží. Tato kolekce byla inspirována ovocem, které roste ve Středozemí. Olej z pomela, který je obsažen v ovocných rtěnkách, pochází z chráněné oblasti na Korsice a sklízí se pouze ručně. V Provence se zase pěstuje bio mrkev, jejíž extrakt je použit ve výrobcích. A olej z granátového jablka byl lisován za studena. Ovoce i zelenina jsou pěstovány Bio, proto je z nich využito maximum vitamínů a minerálů.
V kolekci jsou pleťové peelingy, masky, rtěnky a balzámy na rty.
Jedna z novinek je Radiance Scrub. Můžeme ho sehnat ve velikostech 6 ml (125Kč) a 75 ml (770 Kč). Menší balení doporučuji, pokud si ho chcete pouze vyzkoušet. S větším na druhou stranu ušetříte. Na první pohled se může zdát, že jste si objednali místo peelingu domácí marmeládu J. Ale nenechte se mýlit, pouze tak vypadá. Je určen pro všechny typy pleti.
Nesmíme zapomínat, co se týká peelingů na Purifying Mask a Soothing Mask. Ten první je z organického tymiánu pro mastnou pleť a ten druhý je na zklidnění citlivé pleti s rybízem.
Neměli bychom zapomínat na peelingy na rty, kupříkladu Marmelade Kiss, je vhodný pro vegetariány, bez silikonů, minerálních olejů nebo ingrediencí živočišného původu.
Ovocné rtěnky jsou hitem značky L´Occitane. Můžeme si vybrat hned z několika odstínů. Jejich ovocné složení s vitamínem E, olejem z pomela, granátového jablka a mrkve se starají o hydrataci rtů, jemnost a především mají syté barvy.  Petra Kvitová, tenistka původem z Prostějova, používá odstín RED – Y TO PLAY. Tyto rtěnky najdeme v osmi různých odstínech, vybere si každá z nás. Jedna rtěnka sice stojí 525 korun, ale jak jsem již uvedla dříve, investice se vyplatí.
 
Často slýchávám, že za krásu se musí platit. U této kosmetiky to sice na jednu stranu pravda, ale Vaše pokožka Vám poděkuje. Já sama jsem s touto značkou velice spokojená, i přes jejich vyšší ceny objednávám jednou za 3 měsíce.