Můžete totiž do svého bazénu dát takové množství bazénové soli, že pro vaše zdraví a pokožku bude mít blahodárný vliv a zároveň bude vaše voda ideálně dezinfikována proti nepříjemným bakteriím. Jistě vás teď napadne otázka, kolik soli se do nádoby s vodou vlastně vůbec smí dát. Je to jednoduché, protože doporučovaná dávka je 5 kg /m3. Právě taková dávka je optimální, aby neštípala do očí a bylo v ní příjemné koupání.

Bazénová sůltaké vodu dezinfikuje.

Příjemným zjištěním bude jistě také pro ty, co si chtějí vytvořit domácí moře, že mohou v nádrži s vodou vynechat ostatní chemii. Bazénová sůl totiž zároveň působí jako šikovný dezinfekční prostředek, likviduje mikroorganismy a přitom nezpůsobuje alergii, ani nepálí v očích.

Používat můžete i vonné mořské koupelové soli.

Také klasické vonné a upravované koupelové soli mohou posloužit na příjemné koupání. Pokožka bude příjemně stimulována upravenou esencí solných částic, které pomohou tělu relaxovat a regenerovat se.

Jen na jednu věc je však potřeba dohlédnout.

Pokud jste si na slanou vodu v bazénu zvykli, jistě už víte také jednu věc, a to že nerezové věci mohou vlivem soli korodovat. Tento nepříjemný aspekt musíte brát na zřetel a kovové části od nasolení prostě opláchnout. Dlouhodobé působení může totiž tyto věci nenávratně poškodit.

V jakém balení se bazénová sůlprodává?

Pro použití do koupacích nádrží můžete pořídit 25 kg pytle soli. Je rozpustná a čistá. Získává se ze solných dolů v Německu a prochází procesem vakuové rekrystalizace, která jí příjemně stabilizuje.
Výsledným produktem, který tedy kupujete je čistý chlorid sodný. Je také bez přídavku jodidů, které běžná kuchyňská sůl obsahuje. Můžete si rovnou pořídit paletu s několika baleními a její doprava k vám pro vás bude zdarma.

Vytvořte si krásnou atmosféru jako u moře na vaší zahradě nebo v domácím krytém bazénu. Vaše rodina může skvěle relaxovat a zároveň ošetřit svou pokožkou při příjemné koupeli.