Nedávno vyhlásila jedna z největších firem na výrobu a dodávku cihel stop stav. Nestíhají vyrábět, poptávka je příliš velká a to, světe div se, celoročně. Už neexistuje klidnější zimní období, kdy člověk nakoupil stavební materiál i s velkou slevou. Staví se neustále, bez přestávky a stejně to nestačí.
řadové domy.jpg

Přibývá tolik obyvatel, nebo čím to je? Ceny bytů i pozemků se měsíc od měsíce šplhají výš a výš  a přesto je o ně takový zájem. Dělají to stále ještě poměrně dostupné hypotéky. Stačí nám poměrně nízká naspořená vlastní částka, kterou do koupě nemovitosti vložíme a zbytek si můžeme půjčit. Mnoho lidí, kteří již vlastní bydlení mají, investují tak do dalšího, aby si přilepšili v budoucnu k důchodu nebo měli zajištěné bydlení pro své potomky. Hypotéku jim zaplatí pronájem koupené nemovitosti a mají ji tak na konci skoro zadarmo nebo ještě s jistým výnosem. Tím se ovšem zase zvyšuje zájem také ceny.

Podíváme-li se na cenovou mapu republiky, najdeme obrovské rozdíly. Je vidět, kde lidé žit a bydlet chtějí a kde ne. Takové Ostravsko nebo Ústecko zrovna moc populární nejsou a byty tam pořídíte za zlomek toho, co v Praze, Brně nebo Hradci Králové. Důležité jsou dobré pracovní příležitosti a vhodné životní podmínky.
architekt u budovy.jpg

Kdo nemá na to, aby si koupil byt v novostavbě nebo si postavil vlastní domek, může koupit byt starší a ten si postupně renovovat podle toho, jak budou finance. Nebo zvolit některou z levnějších a přístupnějších variant. Stačí mít někde kousek pozemku a můžete si na něj pořídit v Americe tolik populární mobilhome nebo mobilní dřevostavbu. Pohodlí máte zajištěno, dostatek místa také a budete bydlet ve svém a na vlastním. A ještě máte možnost případného přesunu vašeho bydliště v budoucnu někam jinam. Nebo ho můžete prodat, nechat odvézt a postavit si dům zděný. Možnosti jistě jsou, jen se po nich trochu pídit.