Myslíte si, že nejste stereotypní, ale přesto, každé ráno musíte mít nejdříve hrnek kávy, který si v klidu vychutnáte při čtení časopisu?


Ano, pokud to děláte pravidelně, musím Vám oznámit, že i u Vás se projevují stereotypní znaky.
káva a notes


Nicméně, nemá smysl se tímto faktem trápit, a pokoušet se to změnit. Malé množství stereotypu na škodu není, a navíc nám navozuje pocit bezpečí a jistoty.


Samozřejmě, stereotyp by se nám neměl dostat do celého denního režimu.


Musíte mít ráno kávu a časopis, přesně v poledne oběd, k večeru si vezmete knížku, ale nejdříve si dáte sprchu, pak si lehnete, složíte si župan, a rozsvítíte lampičku?


V tomto případě, zkuste trošku Váš denní stereotyp nabourat. Ke kávě si vezměte knížku místo časopisu, oběd si dejte o půl hodinky dříve, či později. A večer se začtěte do časopisu místo knihy, a sprchu si dejte až potom. I tyhle drobné změny mohou pro velmi stereotypní chování znamenat šílenou změnu.


Stereotyp se nám však může dostat i do jiných oblastí.


Obzvláště stereotyp ve vztahu, je velmi častý jev. Určitá dávka stereotypu ve vztahu se snést dá. Bylo by asi umění vyhnout se tomu, například po deseti letech soužití. Lidé se dobře poznají a je snadné odhadnout jejich reakce, na jednu stranu je to krásné. Znáte svůj protějšek, a víte co od něj čekat. Víte co, má rád, a co nesnáší. Na stranu druhou, ničím Vás nepřekvapí a každý den s ním je stejný, jako den předešlý.
skvělé zážitky


Zpestřit vztah různými malými změnami je dobrý začátek. Takové překvapení mnohdy udělá divy. Tato překvapení, se dají využít i v sexuální oblasti. Obměňte trochu Váš sexuální život. Překvapte partnera, něčím novým. Nebojte se změny!


Poznejte nové zážitky.


Vezměte miláčka na víkend do wellness hotelu, ale nedomlouvejte se na to složitě měsíc dopředu. Prostě si zajistěte, aby měl volný víkend, naložte jej do auta, zavažte oči, a nechte ho, aby se těšil na to, co ho čeká.
spolu na procházce


Tahle rada se však nehodí úplně pro všechny, jsou typy lidí, kteří překvapení rádi nemají. Ale vy jistě víte, co Vaše drahá polovička snese, a co ne.


Začněte třeba chodit do kina, divadla, na procházky. Pokud tohle všechno děláte, vymyslete něco jiného, co by Váš společný život změnilo k lepšímu.