Někdy je to vskutku nadlidský výkon v každodenním shonu najít alespoň chvilku, kterou budete moci strávit pouze s partnerem, aniž by u toho asistovaly děti. Samozřejmě to platí zejména, pokud jste rodiči malých dětí, které vyžadují vaší celodenní pozornost. U potomků v pubertě často rodiče řeší spíš opačný problém, své děti nezahlédnou jak je den dlouhý a najít společný program uspokojivý pro všechny zúčastněné je téměř nemožné. Přesto i s malými dětmi byste neměli rezignovat na romantické chvilky s partnerem a nikým a ničím nerušené milování. Řada dvojic své potřeby v této době své potřeby zcela upozadí a po letech, když děti začnou odrůstat, jen těžko k sobě hledají cestu zpět. Co všechno tedy můžete udělat pro to, abyste spolu byli rádi a stále to mezi jiskřilo jako v době před příchodem dětí?
společná jízda
Dopřejte si pyžamový den!
Máte-li možnost svěřit děti alespoň na jeden den a jednu noc například prarodičům, využijte toho a užijte si volný den. Nic neplánujte, nic nezařizujte, neuklízejte nepořádek po dětech. Klidně zůstaňte celý den v pyžamu a dělejte jen to, co vás s partnerem baví. Začněte tím, že se konečně pořádně vyspíte, aniž by Vás někdo ráno tahal z postele. Posnídat můžete také v posteli, buď si jen pro něco rychlého skočte do nejbližšího krámku, nebo buďte na tuto variantu připraveni předem, ušetříte si oblékání. Pak si můžete číst, pustit oblíbený film nebo si jen tak s partnerem povídat. Kdy se Vám této příležitosti zase dostane? Nejjednodušší varianta, jak dobře poobědvat, je pro tentokrát si něco objednat a nechat si to dovézt. Jak vidíte, v posteli můžete opravdu strávit v pohodě celý den. Program už si s partnerem zajisté vymyslíte.
Trochu pohybu nebo kultury neuškodí!
spojeni pouty
Ideálním začátkem pro společně strávené chvilky aktivním pohybem, je dlouhá procházka na čerstvém vzduchu. Můžete se jen tak držet za ruku, aniž byste museli sledovat každý pohyb Vašeho dítěte a povědět si všechno, co jste v poslední době nestíhali. Dáváte-li přednost plavání, vyrazte do bazénu. Můžete si jít zahrát tenis, badminton nebo v zimě vyrazit na svah. Možná jste byli zvyklí dřív často chodit na koncerty, do divadel či kina. Teď je podobný výlet za kulturou pro Vás spíš svátkem. Užijte si ho dosyta. Co takhle dopoledne kino, pak dobrý oběd k restauraci a večer návštěva divadla či koncertu? Uvolněte se a užijte si chvilku bez dětí. Zasloužíte si odpočinek, děti to přežijí a o to více se všichni budete těšit na další společné chvilky!