Patříte k lidem, kteří si odkládají každý měsíc peníze na stranu, aby si tvořili finanční polštář pro případ nenadálých životních situací? Pokud ano, je to jen a jen dobře. Dobrou volbou v tomto případě je ukládat si peníze na spořící účet.

eura a kreditka.jpg 

Klasický spořící účet

Finance si můžete ukládat na klasický spořící účet, kde máte nějaká procenta navíc. Samozřejmě, že procenta, která získáte jsou opravdu malá a nelze tedy předpokládat, že si tam finance budete odkládat a budete mít z toho hodně peněz. Na druhé straně máte jistotu, že svoje finance máte v bezpečí a nemusíte se o ně bát. Finance vám mohou pomoci v případě, že je budete potřebovat. Výhodou je, že k některým typům spořícího účtu můžete využít i platební kartu, cože je velice výhodné v případě, že budete potřebovat finance ihned využít. Na některých spořících účet můžete mít omezení, že peníze dostanete třeba do druhého dne. Nicméně klasické spořící účty vám nabízejí možnost si finance vzít opravdu skoro kdykoliv. Navíc dostáváte měsíčně výpis a máte peníze pod pravidelnou kontrolou. Můžete samozřejmě sledovat stav účtu i přes internetové bankovnictví, což je také velká výhoda.

 balíčky bankovek.jpg

Speciální spořící účet

Existuje ještě jeden typ spořícího účtu, který můžete využít. V tomto případě si zvolíte na začátku částku, kterou chcete naspořit a někdy si zvolíte i přesný produkt, na který si chcete spořit. Následně to probíhá tak, že si finance na spořící účet posíláte do té doby, než budete mít potřebnou částku. Dříve než naspoříte potřebnou částku pro konkrétní produkt nebudete moci finance žádným způsobem využít. Je to dobrá varianta, kdy budete mít finance pod kontrolou. Zde budete také dostávat výpis z vašeho spořícího účtu, tedy kontrolu budete mít samozřejmě také.

 

Založit si spořící účet je zkrátka opravdu dobrá volba. Může vám jednoduše zajisti ukládání vašich financí a zároveň mírné zhodnocení. Pokud ještě stále přemýšlíte, tak jděte směle do toho!