Člověk si říká, jestli má skutečně cenu utratit majlant za kus hadru, který stejně za rok vyhodíte do koše nebo přinejlepším jej necháte někde ve skříni. Samozřejmě, všechno to záleží na tom, co přesně je to za kus oblečení. Celý šatník člověka se tak nějak proměňuje přirozeně, neboť si to vyžaduje věk, situace, možnost, status. Můžeme se setkat s lidmi, kteří na tohle všechno tak nějak kašlou, nemůžeme však říct, že by byli nějak extra vysoko na společenském žebříčku. Samozřejmě, že o to nejde. Ale k tomu, aby vám to bylo jedno, se musíte holt vypracovat. A pokud nemáte z čeho, tak se těžko vypracováváte.
žena na pařezu

Tepláky kupte levně, oblek draze

Oblečení běžné potřeby, tedy tepláky, nějaké rifle, ponožky, trenýrky, trička na doma nebo na volný čas, mikiny – to všechno si můžete koupit za pár šupů, protože i když se to trochu ošplouchne a barvy odejdou, tak se nic neděje. To je oblečení, jak se říká, na lítačku a tady problém není.
oblečení na prodej
Ten ovšem nastává, pokud se rozhodnete šetřit na tom seriózním šatníku, ve kterém se představujete lidem, chodíte na pohovory, děláte svou práci. Jde to i levně, ale co si budeme, ne každý má skutečně tak dobré oko na módu, aby vám mohl skutečně dobře poradit, co za levné oblečení se dá zkombinovat (například sako a kalhoty z levnějších obchodů), aby to pěkně ladilo. Proto je mnohem lepší zajít si do skutečně specializovaného obchodu s pánskou či dámskou módou a nechat si poradit tam, možná i ušít pár obleků.
růžový motýlek
 
Ty obleky totiž budete mít na delší dobu. Stojí ovšem mnohem víc. Tady se totiž odráží nejen ruční výroba, ale mnohdy i stokrát kvalitnější materiály, o které se nemusíte bát. Navíc vždycky uděláte větší dojem, když vaše oblečení opravdu padne, než kdybyste tam nakročili v nepadnoucím obleku, s rukávy pomalu na zem. Proto se nijak nebojte a jděte do změny vašeho šatníku. Uvidíte, že byť je to povrchní záležitost, vaše okolí vás bude vnímat úplně jinak.