1. Používejte ochranné prostředky

V dnešní době je na trhu celá spousta ochranných přípravků, které vlasy chrání jak před slunečním zářením, tak před chlorovanou či slanou mořskou vodou. Tyto přípravky jsou nejčastěji ve formě spreje, který snadno nastříkáte do vlasů a můžete vyrazit na slunce či do vody. Nesmíte ale zapomenout přípravky použít i několikrát denně, pokud jsme vystaveni přímému slunci. Po každém namočení vlasů v chlorované či mořské vodě je také velmi vhodné použít tento přípravek znovu.
 proud vody

2. Noste klobouk či jinou pokrývku hlavy

Ač se to možná nezdá, tak stejně jako naše pokožka těla, tak i pokožka hlavy a vlasy trpí pod přímými slunečními paprsky. Noste proto klobouk nebo jinou pokrývku hlavy, například kšiltovku, pokud jste spíše sportovní typ. Kromě toho, že Vás pokrývka hlavy ochrání před slunečními paprsky, budete vypadat skvěle a šik. Klobouky jsou velkým módním hitem.
 

3. Vymývejte vlasy čistou vodou

Chlorovaná či slaná mořská voda má na Vaše vlasy velmi negativní účinky. Nejen, že je vysušuje, ale také mohou být pak více lámavé a slabé. Proto po každé návštěvě koupaliště či moře vlasy propláchněte čistou vodou. Zbavíte se tak také nečistot, jako je například písek z pláže, který ve vlasech nemají co dělat. K tomuto účelu velmi dobře poslouží například sprchy na plážích a koupalištích, kde si vlasy můžete rovnou propláchnout.
 

4. Česat, česat, česat

Nikdy nenechávejte vlasy úplně uschnout neučesané. Pokud si vlasy namočíte ve slané nebo chlorované vodě a necháte je volně uschnout bez rozčesání. Vlasy proto pravidelně rozčesávejte jemným kartáčem, který Vám navíc umožní z vlasů vyčesat nežádoucí nečistoty. Jako pomocníka si můžete pořídit kondicionér bez oplachování, který Vám umožní vlasy snáze rozčesat. Těchto přípravků je na trhu celá spousta.

 

5. Používejte speciální šampony

Při mytí vlasů používejte speciální šampony, které jsou jemné jak pro pokožku hlavy, tak pro Vaše vlasy. Mají specifické složení, které dodá vlasům potřebnou hydrataci a vlasy zároveň chrání. Na trhu je opět celá řada takových šamponů, stačí si vybrat.