Samotný název chovatelství zahrnuje mnoho podkategorií. Chovat v dnešní době můžete prakticky cokoliv. Zahrnuje například akvaristiku, chov ryb, včelařství, holubářství apod.
My se dnes společně na některé z nich podíváme.
plochá ryba
Mezi nejčastější chov patří chov domácích zvířat. Ty chováme hlavně pro společnost nebo ochranu. Vyznačují se svým vystupováním, věrností a hravostí. Existuje také zvířecí terapie, která se týká nejvíce psů a koček. Lidé také hodně chovají králíky, morčata, želvy, ještěrky apod. Mít nějakého takového společníka má výhody jak pro nás, tak i pro něj.

Za velmi oblíbenou činnost je také považována akvaristika. Je důležité, aby mořští živočichové měli všechno, co k životu v akváriu potřebují. Dnes již existuje mnoho živočichů, které si můžete do svého akvária pořídit.
Spousta lidí (převážně na vesnicích) se hodně věnuje včelařství. Díky včelám získáváme med, vosk či včelí jed. Včelařství znali už dokonce ve středověku. Nejvíce se chovají včely medonosné, které následně opylují mnoho rostlin.

Určitě jste se někdy v minulosti setkali také s chovem koní. Každý, kdo je chová, ví, že to není vůbec nic jednoduchého. Je nutné se o ně velmi dobře starat, aby náhodou nepřišli k úhoně. Existuje mnoho druhů koní, ale mezi ty nejznámější se řadí například Berberský, Huculský nebo Trakénský kůň.
Dnes se můžete setkat také s chovem ovcí, ale už spíše jen velmi výjimečně. Chovají se hlavně na vlnu a mléko. Ceny za vlnu byly v dávných dobách velmi vysoké, ale postupně se snižovaly, a to dokonce až na polovinu. Chov skoro vymizel díky tomu, že se ovce začaly spíše používat na maso.
pes na slámě
Za rozšířený je považován také chov prasat. Vepřové maso je nejvíce konzumované maso jak u nás, tak i v zahraničí. Je velmi důležité zajistit pro chov potřebné podmínky, aby vše probíhalo tak, jak má.
Mezi poslední nejrozšířenější chov se řadí také chov slepic. Skoro každý obyvatel vesnice právě tento chov provozuje. Určitě domácí vajíčka chutnají lépe, než ty kupné. Je ale nutné, pro slepice zajistit takové podmínky, aby se cítily dobře a bezpečně, a aby byly schopné snášet právě ty kvalitní domácí vajíčka.
Na světě existuje mnoho chovů, ale my se dnes rozhodli vám představit právě ty nejčastější. Možná jsme inspirovali právě vás k tomu, abyste se sami rozhodli k zásadnímu kroku, a začali také nějaké to zvířátko chovat.