Jistě jej všichni, nebo alespoň téměř všichni známe. Pojďme si ale shrnout co to tedy vlastně je. Je to známá aplikace, kterou si můžete stáhnout do téměř každého zařízení. Nalezneme jí u Apple zařízení na Appstore, u zařízení se systémem Android ji nalezneme v Obchodě Play. Tuto aplikaci si můžeme stáhnout zdarma. Po stažení této aplikace si založíme vlastní profil.
logo instagramu
Můžeme si dát jakékoliv jméno, pod kterým nás ostatní uživatelé najdou, přidáme profilovou fotografii a můžeme nahrát i nějaké fotografie na náš profil. Postupně začneme sledovat lidi, které známe, nebo lidi kteří jsou známými osobnostmi. Tato sociální sít nám nabízí spoustu možností. Máme možnost si zde psát s ostatními v chatu, pokud nemají skrytý stav aktivity, vidíme, zda jsou, nebo kdy byli naposledy online. Můžeme si s nimi posílat fotografie, komentovat vzájemně fotky, nebo přidávat společné fotky, na kterých své kamarády označíme.
fotky instagramu
K fotografiím jde přidat i místo na kterém byla vytvořena, nebo kde se právě nacházíme. Není to tak dlouho, co zde přibyla funkce Instastories. Do tohoto stories většina lidí přidává fotky ze svého dne. Ty totiž po 24 hodinách samy zmizí. Pokud se budeme fotit přes aplikaci, můžeme využívat filtry, které se zde nabízí. Hodně In je přidávat pod naše fotografie # neboli hastag. Tímto znakem označujeme různé věci, jako například že máme blond barvu vlasů, že jsme šťastní, nebo že jsme na výletě. Pokud si poté na hastag klikneme, najdeme například pod #blondhair plno dalších fotografií od ostatních uživatelů, které mají něco společného s blond vlasy. Jelikož je Instagram nejvyužívanější sociální aplikací společně s Facebookem, najdeme zde hodně reklam. Většinou reklamy pochází od známých osobností. Firma,  která chce udělat reklamu svému produktu napíše známé osobnosti. Tuto osobnost sledují třeba i miliony lidí a nabídne jí finanční odměnu, pokud udělá reklamu (nejčastěji pomocí fotografie, nebo krátkého videa). Díky tomuto marketingu pak tu vídáme hodně často reklamy a doporučení na různé produkty. Jestliže jste uživatelem, nenechte se ošálit tím, co vidíte. Lidé se zde totiž nechlubí tím, co se jim nepodařilo, ale většinou jen tím hezkým v jejich životě. Také se říká, že co není na Instagramu, jako kdyby nebylo ani v běžném životě. Jestliže totiž nevyfotíte to, jak jdete na procházku se svým psem, mnoho lidí si pak může myslet, že s ním na procházky ani nechodíte. Tato sociální síť, dodnes dokázala poplést hlavy několika lidem a někteří se touto sociální sítí řídí až moc, i ve svém osobním životě.