Voděodolná líčidla
Základem všeho jsou voděodolná líčidla. Na trhu lze sehnat snad všechna líčidla ve voděodolné variantě – od make-upu, přes řasenky, stíny, tužky, až k rtěnkám a leskům na rty. Většina z nich funguje stoprocentně voděodolně. Najdou se ale i takové přípravky, které se jako voděodolné spíše tváří. Doporučujeme tedy každý z těchto přípravků vyzkoušet doma „nanečisto“.
 různé řasenky
Správná barva make-upu
Voděodolný make-up je k ničemu, pokud nemáte správný odstín. Na léto je dobré nakoupit hned několik odstínů, popřípadě si tyto odstíny mezi sebou míchat. Záleží na tom, jak moc se opálí Vaše pokožka. Nikdy by odstín make-upu neměl být tmavší než pokožka těla. Naopak, make-up by měl být spíše o málo světlejší.
 
Fixátory líčení
Velmi vhodné je v těchto horkých dnes používat fixátory. Jedná se o jedné spreje, kterými stačí výsledné líčení jemně postříkat a líčení vydrží dlouhou dobu „jako nové“.
 
Lehkost BB creamů
Pokud Vám přes léto nevyhovuje používání make-upů a toužíte po něčem, co nebude Vaši pokožku tolik zatěžovat, pořiďte si BB cream. na trhu jsou již několik let. Jedná se o jemné tónovací krémy, které pokožku obličeje hydratují, ale zároveň ji projasní a zakryjí malé nedokonalosti. Tyto krémy jsou vhodné spíše pro suchou a normální pleť.
 
 
 
Bronzery, které zvýrazní opálení
Bronzery Vám pomohou zvýraznit rysy obličeje, ale také podtrhnou Vaše opálení. Je ale potřeba zvolit takový bronzer, který se bude hodit k barvě Vaší pokožky. S brozerem také není dobré to přehánět, slouží spíše k doladění celého efektu líčení.
 
Šetrné odlíčení
Při používání voděodolného líčení je velmi vhodné používat odličovací přípravky, které jsou určeny právě pro tento účel. Nejen, že snadno odlíčí, ale díky olejové složce také zjemní a hydratují Vaši pokožku.
 malování rtů
Hydratace je důležitá
Nejen v létě je důležitá hydratace, proto si pořiďte správný hydratační krém a pravidelně pokožku hydratujte. Líčení totiž mnohem lépe vypadá právě na zdravé a hydratované pleti.
 
Tip nakonec – zmatňující papírky
Skvělým pomocníkem v horkých letních dnech jsou zmatňující papírky. Jedná se o jemné papírky, které po přiložení na pleť odsají nežádoucí mastnotu a pomáhají tak udržet pleť hebkou a matnou. Podobnou službu Vám udělá například jednovrstvý papírový kapesníček.