V životě studenta je přechod ze střední školy na vysokou opravdu zlomový okamžik. Je totiž spojen i s celkovým osamostatněním se od rodičů a prvním krůčkem k vlastní samostatnosti. Mnoho mladých lidí si také zařizuje a shání svůj první byt. Mnohdy samozřejmě se svými přáteli nebo už i prvními partnery, se kterými to vypadá už na vážný vztah. Zde by si ovšem měli dát pozor, neboť Plno vztahů na toto dojede. Jdou na vše moc brzy a pak se samozřejmě stane to, že to opojení vyprchá a oni najednou nemají kam úplně postupovat. TO je ovšem naprosto jiné téma, které do tohoto článku nepatří. Byty v Praze a i v jiných větších místech nepatří mezi něco zrovna levného, takže se opravdu vyplatí si k sobě sehnat někoho na spolubydlení.

spánek

Vybírat pak můžete mezi velkou spoustou nabízených pronájmů a to jak zařízených bytů tak i zcela nezařízených, ve kterých se nachází pouze kuchyňská linka a vydlaždičkovaná koupelna se záchodem. Ono ten nezařízený byt není taky vždycky úplně od věci, neboť se můžete vydovádět se svou fantazií a udělat si vše podle svých představ. Samozřejmě to asi nebude hned, protože to něco stojí a zrovna studenti nepatří k nějaké vyšší sortě ekonomické. Hlavní věc, kterou byste si však do bytu měli pořídit je rozhodně postel. Máte hned několik možností a to především podle rozměrů. Můžete mít postel 90×200 nebo i větší, které se říká manželská. To už záleží hlavně na velikosti prostoru, ve kterém budete spát.

postel 90x200

Rozhodně však nepodceňujte koupi kvalitní matrace, na které budete trávit své studijní noci. Jestli je něco horšího než student, který neumí nic na zkoušku, tak je to nevyspalý student, který neumí nic na zkoušku. Dbejte tedy na to, aby byl váš spánek co možná nejkvalitnější a vy jste zbytečně netratili na něčem tak banálním, co se dá krásně ohlídat. Rozhodně i toto období užijte, protože mládí máte jenom jedno.