Všichni to známe, když máme malé dítka, která milují pejsky, kočičky, křečky, morčátka a jiné druhy úžasných tvorů, jako jsou rybičky, želvy, ptáci a podobně. Jenže, je otázkou, jaké zvířecí miláčky, těm vašim koupit? Jaké druhy a plemena vybrat, když existuje alergie?

Jaké druhy zvířátek jim vybrat

Pokud se u vás v rodině vyskytla alergie, je zapotřebí vyloučit plemena a druhy domácích zvířat, která mají dlouhé chlupy. V dnešní moderní době, existují druhy zvířat, všech typů i plemen, které jsou vyšlechtěné a nemají chlupy. U psů se jim říká “naháči“, u koček a morčat je tomu podobně.

Dle toho, jaké zvíře si představujeme mít, ale také, kolik místa pro něj v bytě máme, zda existuje alergie v rodině na zvířecí srst, ale také, dle mnoha jiných faktorů, zvolíme pak dané plemeno a druh zvířátka.

Musíme myslet i na jednu velmi důležitou věc, a to jsou podmínky, ve kterých zvíře budeme mít a chovat. I takový zdánlivě neškodný křeček, musí mí pro svůj spokojený život správnou stravu, domeček a také podmínky, ve kterých se mu bude líbit. Proto, než si koupíme jakékoliv zvířátko, je potřeba vše dobře promyslet.

Kolik let s námi mazlíčci zůstanou?

Každé zvířátko má svůj věk dožití. Psy například v průměru deset let, kočky to mají podobné, želvy až 100 let a takový křeček či morče kolem pěti až sedmi roků. Pokud si tedy chceme pořídit zvířátko, které víme, že bude žít jen pár let a vaše děti budou na něj fixované, to nebude příliš dobrý nápad jej mít. Taková želva, se sice dožívá vysokého věku a dnes je velmi populárním druhem chovaných zvířat, ale je nákladná a není to extra dobrý mazlíček.

Jakou péčí potřebují a jak se o ně postarat?

Každé z plemen i druhů zvířat, mají svoje podmínky, ve kterých musí žít, aby byly zdravé, vitální a měly vše, co potřebují. Kromě podmínek, jde i o výživu, jaká musí být opravdu dokonalá. Pokud si pořídíme pejska, musíme mít na mysli, že ten potřebuje výchovu, tak jako u malých dětí. Vycházky, starost, péče a správná výživa je pro jejich zdraví, nesmírně důležitá, vždy.

Tak či tak, jde o rozhodnutí, které je vždy potřeba výborně zvážit a to opravdu všemi směry.