Ačkoliv se to nezdá, obočí hraje poměrně důležitou roli ve vašem obličeji. Tvář podle něj dostává tvar a vaše oči jsou tím zvýrazněné nebo naopak schované. Obočí definuje také výraz e vaší tváři při mimice, proto je to velice důležitý aspekt při prvním dojmu. Jak na někoho působíte, může změnit celý váš dosavadní život.

·         Vytrhávání
Nejčastější variantou úpravy obočí je jeho vytrhávání. Pachtíte se doma s pinzetou před zrcadlem sama, nebo si poctivě zajdete na kosmetiku, aby vám tam obočí upravili oni? Jak si vytrháváte obočí? Do jakého tvaru?

·         Dokreslování
Anebo naopak, pokud máte obočí tak světlé, že je sotva vidět, jak si je dokreslujete? Čeho se držet a jaká pravidla dodržovat? Co bychom naopak dělat neměly?

Hodina geometrie na střední škole

–          Pevně namalované
Pokud jsou čárky jako podle pravítka a jsou velice úzké a výrazné, nejspíš neuděláte na své koly příliš velký dojem. Takto mohou působit až zlověstně.

–          Moderní trendy
Zvýrazněte svůj tvar. Každé obočí je jiné a každé má svůj tvar. Někteří mají klenuté, jiní mají zase obočí vysoko posazené. Jindy se setkáváme s velkými oblouky, kdy jsou do stříšky nebo do rovna.

–          Zachovat přirozenost
Za všech okolností ale zachováváme tento přirozený tvar a pouze jej upravujeme tak, aby bylo obočí stejné na obou stranách a abychom zdůraznily jeho tvar, nikoli úplně změnily. Kdybychom se snažily tvar obočí přemrštěně měnit, výsledek by byl něco mezi žalostným a komickým – taková tragikomedie. Rozhodně se držte toho, co vám bylo dáno od přírody a pouze upravujte to, co už máte.

–          Netvořte nic nového
Nenechávejte se unést kde jakým videem na youtube nebo nějakými radami lidí, kteří mají jiný typ nebo jiný tvar obočí než vy. Pamatujte, že všecka obočí jsou krásná, pokud se umějí správně upravit, nehledě na to, jestli jsou hustá a hutná, nebo máte na čele jenom tři chloupky.