Červenec 2019 bude významným milníkem v kontrolách tonerů obchodní inspekcí, které jsou dodávány na trh jako tzv. kompatibilní. Rozdíl mezi kompatibilním a originálním výrobkem je ten, že originální pochází od výrobce tiskárny, zatímco kompatibilní od jiného výrobce.
Kvalita kompatibilních tonerů je zpravidla téměř shodná s těmi originálními, záleží však na tom, zda jde o producenta prověřeného, a se zárukou. Za poslední dva roky se do střední Evropy dovezlo zejména z asijských zemí několik milionů kusů zdravotně závadných tonerových kazet a ty byly některými obchodníky bezostyšně nabízeny v obchodní síti. Obchodní inspekce však zjistila závažné nedostatky – většina z nich obsahuje rakovinotvorné a další toxické látky, které jsou na území Evropské unie zakázány.

cartridge

Kompatibilní náplně vedou

Někteří lidé dávají přednost originálnímu balení, kde mají stoprocentní jistotu, že jde o spolehlivý typ. Většina uživatelů však sáhne po kompatibilní cartridge, u prověřených zdrojů je totiž minimální riziko, že by mohlo dojít k poškození tiskárny. Cenová úspora je ovšem značná, někdy až přes 50 procent nákladů. Na tomto postupu není nic špatného a nelze mu nic vytknout, podezření na problém nastává tehdy, nabízí-li obchodník cenu sníženou velmi razantně, například až na jednu desetinu původní ceny originálního balení.

tiskárny

Tato lákadla od neznámých firem, původem nejčastěji z Číny, obsahují toxické styreny, velmi jemné prachové silně karcinogenní částice a jedovaté tzv. zpomalovače procesu hoření – polybromované difenylethery, které se dříve přidávaly např. do tkanin koberců. V průběhu tisku se uvolňují do ovzduší, lidé je vdechují a ve formě výkalů se pak dostávají do čistíren odpadních vod, odkud se obtížně odstraňují.
Dbejte tedy na své vlastní zdraví a zdraví nás všech a nakupujte kompatibilní cartridge primatisk.cz z prověřených zdrojů, které je nenabízí za podezřele nízkou cenu.