Pokud nevlastníte dm s velkou zahradu, kde by se mohli vaše ratolesti vyřádit, musíte zkrátka zapojit svojí fantazii a vymyslet jim jiné vyžití. Už jste vyčerpali všechny nápady a na další program nemůžete přijít? My pro vás máme hned několik nápadů, které jim zvednou náladu…

zábava pro děti

1. Zahrajte si na šéfkuchaře
Určitě jste jistili, že malé ručičky si velmi rádi hrají se vším co je lepkavé a mazlavé, zkrátka s tím, co má jen trochu zvláštní konzistenci. Využijte tuhle vlastnost a zapojte svého malého kuchtíka do vaření. Zvlášť teď v předvánočním čase, kdy válíte jedno těsto za druhým. Vaši malí raubíři vám mohou pomoct z vykrajováním nebo je nechte nazdobit jednotlivé kousky cukroví kmínem, sezamem, mákem, slunečnicovými semínky nebo cukrářským zdobením a kokosem. Zbytky těsta pak klidně můžete uchovat v ledničce na příště.

2. Výlet pro malé i velké
Jak jinak utahat malé neposedy než při cestě vlakem. Ve větším městě můžete naplánovat okružní jízdu vláčkem v rámci městské dopravy, cesta tak pro vás nebude nic nákladného. A cíl? Dobrá zmrzlina, horká čokoláda nebo vzdálené hřiště, na kterém jste ještě nikdy nebyli. Pokud chcete připravit opravdový zážitek, vyzkoušejte cestu historickou tramvají nebo parníkem. Nezapomínejte zabalit s sebou pořádnou svačinu na celý den a přibalit i nějakou tu sladkost, kdyby vás honila mlsná.

lego

3. Opičí dráha
Opičí dráhu si jistě ještě budete pamatovat z hodin tělocviku. Inspirujte se touto školní aktivitou a její bezpečnější a méně náročnější verzi postavte v kuchyni nebo obýváku. Do prolézačky můžete zapojit běžný nábytek u vás doma, jako je stůl, židle, sedačka nebo sušák na prádlo. Připravte pak pro malé závodníky nějakou odměnu za dobrý fyzický výkon v podobě zdravých sušenek, čerstvého ovoce nebo kouskem zdravé čokolády. Vždy ale po očku celé závodění pozorujte, aby náhodou nedošlo k úrazu. Pokud se vám ani jeden z následujících plánů příliš nezamlouval, najdete spoustu tipů na zábavu pro děti praha, díky kterým zkusí vaše ratolesti i něco nového.