jipro-06-250x250.jpg

Bývaly doby, kdy když jste se chtěli socializovat, chodili jste do hospod, restaurací, kaváren či různých klubů. Dnes vám k socializaci stačí Chytrý telefon. No a chcete-li tyto socializační akty spojit, nebývá to dnes už problém.
zóna volné wifi
V první řadě přichází na scénu sociální sítě. Lidé si tyto formy komunikace s okolím oblíbili. Je mnoho lidí, kteří žijí své společenské životy hlavně virtuálně. Ono je to svým způsobem příhodné, hlavně pro ty, kteří mívají s navazováním kontaktů problémy. Jde o lidi stydlivé, uzavřené či samotáře. Někteří mají naopak potřebu se stále ukazovat a přetvařovat, lhát o svém životě a vytváří tak falešnou iluzi. Většina uživatelů však nakonec dojde k tomu, že virtuální sociální sítě nemohou nahradit fyzický kontakt s ostatními lidmi.

wifi v restauraci
Překážky pro hostinské

V určité chvíli se zdálo pro hostinské potencionálem přivolat své zákazníky na možnost připojení se na jejich vnitřní síť a tak si lidé chodili do restaurací a jiných gastronomických zařízení řešit své pracovní, studentské či sociální povinnosti. Nikomu nepřišlo divné chodit do těchto provozoven bez doprovodu, neb i když u stolu seděli jen oni, připojili se online a sami se necítili.