Pokud máte časově náročné zaměstnání, pokud si nemůžete žádné zvíře dovolit kvůli alergii některého člena rodiny, nemáte vlohy se starat o nějaké zvíře, ale máte je rádi…pokud je to váš případ, obraťte se na nějakou ZOO nebo zoo-park. Samozřejmé je, že když se k adopci rozhodnete, je jasné, že zadarmo to nebude.

 
Sponzorování nebo adopce, začíná na korunách a končí na mnoha tisících. Výše se odvíjí od druhu zvířete. Náklady na menší a nenáročné zvíře budou mnohem menší, než třeba na slona nebo hrocha.  Ale výběr zvířete je čistě na vás. Na stránkách zoologických zahrad většinou také mívají zveřejněný seznam zvířat, ze kterých můžete vybírat, jaká je minimální částka a také jaké benefity jsou pro vás připraveny.
 
Ať už se stanete adoptivním „rodičem“ nebo sponzorem, platí, že smlouva se uzavírá na jeden rok. V tom případ pak budete mít na ceduli u klece zvířete, zveřejněné své jméno a budete také pozváni na setkání sponzorů a přátel ZOO. Každá zahrada má ale svůj balíček dárků, které se liší i podle výše vašeho příspěvku.
 
Adoptovat ale můžete například i zvířátko z útulku. Můžete s ním trávit čas nebo si můžete nechat zaslat fotografie, abyste věděli, jak se mu daří. Můžete si také vzít zvířátko na procházku nebo výlet a v budoucnu si ho třeba i vzít domů. Záleží zcela na dohodě majitele útulku, vašich možnostech a přáních, a hlavně na tom, co je dobré pro vámi vybrané víře.

Adopce zvířete může zalepit i díru

Vůbec nevadí, jestli třeba nemáte celou potřebnou částku na adopci. Jistě vám tam, kde chcete pomoci, vyjdou vstříc a částku vám budou moci rozložit na několik splátek. Můžete si být jisti, že i když máte dobré srdce, ale nemáte finanční prostředky hned pohromadě, budete i tak moci pomoc a věřte, že si vaší pomoci budou všichni velmi vážit.

Navíc, budete mít dobrý pocit z toho, že jste pomohli. Pro někoho může mít dokonce tahle pomoc mnohem větší rozměr, než si je v tuhle chvíli ochoten a schopen připustit. Může například zalepit díru ve vašem srdci.