Naši předkové uměli využívat to, co jim příroda poskytovala. Dokázali zpracovat prakticky všechno bez většího odpadu. To samozřejmě platí i ohledně bylinek. Do této kategorie se dá s přehledem zahrnout konopí, které je stále na černé listině. Zatímco se v současné době zdůrazňují účinky jen kanabinoidů a terpenů, tyto látky nalezneme v květenství, tak ale i kořeny mají velkou léčebnou sílu. Tím se prakticky dá zpracovat pro léčebné účely celá rostlinka. Podle studií jsou právě kořeny výborné k prevenci rakoviny, bojují se záněty, tlumí bolest a snižují teplotu. Díky tomu, že neobsahují vysoké procento již zmíněných kanabinoidů,výrobky jsou bezpečné i pro děti a navíc se dají použít během dne kdykoliv. Takže při sklizni rostlinky můžeme zpracovat i tento drahocenný poklad.

semena

Semena se dají zakoupit legálně

Existuje skutečně mnoho semenných bank a tak je dobré si pozorně pročíst celou nabídku. Především, je ještě nejlepší si vše zjistit o různých druzích konopí. Na výběr je skutečně mnoho různých vyšlechtěných odrůd, o čemž se můžeme snadno přesvědčit nabídkou a podle toho si vybrat, co by nám nejvíce vyhovovalo. Pravdou je, že na množství držených semen se nevztahuje žádné opatření, to přichází, až když je rostlinka ve svém vývoji, růstu a sklizni. Každá léčba vyžaduje například jinou odrůdu, ale bohužel i rozdílnou dávku celkového materiálu. Tím se mnozí pohybují na hraně zákona, který jim rozhodně nic nepromine.

květ

Zpracováváme kořeny

Když je čas sklizně, tak bychom neměli zapomenout na tento kořenný poklad, který mnozí opomíjejí. Je třeba velmi opatrně vyndat celou rostlinku ze země a co nejméně potrhat jemné kořínky, to je prvotní úkol. Když odstraníme celý val kořenů, necháme ho v kuse a opatrně omyjeme pod vlažnou vodou od zeminy. Poté ho necháme přirozeně uschnout. Pokud se nám objeví ještě nějaké nečistoty, tak se musí citlivě odstranit. Pak kořen zpracujeme jemným namletím na prášek. Můžeme dělat čaj, okořenit francovku nebo připravit i mastičku na rty. Jen pozor na to, aby rostlinka nebyla chemicky hnojená, to bychom si skutečně moc nepomohli.