Typologie podle pleti a rozdělení podle ročního období, i s tímto fenoménem pracují stylisti a módní odborníci. Ptáte se, jak to vypadá v praxi? Mámě několik tipů, jak správně doplnit módními doplňky pro různé typy pleti, pokožky nebo třeba tvaru těla. Však o tom, jaký jste typ, rozhoduje i barva vašich očí nebo vlasů.

Kombinování barev podle typů pleti

–          Jarní typ
Světlounká pleť, modré, šedé či světle zelené oči, ale mohou být i oříškové či zelenohnědé. Vlasy jsou blond, zrzavé nebo světle hnědé.
Co si obléknout? Pastelové barvy a zlaté nebo bílé šperky, to je ta pravá cesta ke stylu, kráse, eleganci ale i dobrému pocitu ze sebe sama. Teplé barvy, které nejsou příliš pestré, vám budou neuvěřitelně slušet. Nebojte e dětsky růžové či modré, nebojte se ani šeříkové nebo bledě šedé barvě. Pokud možno, vyhněte se žluté a zelené barvě, ty se hodí k opálené a olivové pleti, na vás by vypadaly mdle až nemocně.

–          Letní typ
Světlá pleť zdobená růžovým nádechem, to je letní typ. Vaše pokožka je citlivá a měla byste ji chránit proti slunci. Máte modré nebo šedé oči či zelenošedé oči a popelavé vlasy.

Co si obléknout? Studené pastelové barvy, jako je světle červená nebo tmavá lososová,, béžová, světle žlutá ale i šeříková, ale také bordó nebo vínová. Nebojte se tmavě šedé. Lichotit vám budou stříbrné a černé doplňky.

–          Podzimní typ
Snědá pleť a broskvový nádech, to je podzimní pleť. Umíte se skvěle opálit a opálení vám vydrží, nebo je doplňujete pomocí solária. Máte hnědé až tmavě červené vlasy a hnědé nebo tmavě hnědozelené oči.

Co si obléknout? Nebojte se zemitých barev od tmavě hnědé přes dubovou, až po velbloudí a pískovou, rozhodně se nebojte lososového odstínu, určitě jsou pro vás výbornou volbou zelené odstíny a nemusíte se bát ani khaki nebo béžové. Rozhodně kombinujte bílou a černou barvu, ale vyhněte se šedé, vám by neslušela.

–          Zimní typ
Dá se říct, že jste takové Sněhurky. Máte velmi bledou pleť, nedokážete se opálit, a přesto máte velmi tmavé vlasy a oči modré, že by i studánky zaplakaly. Pokud máte šedé oči, jsou světlé a jednoduše nádherné.
Co si obléknout? Studené barvy. Jasné, ale studené barvy, jako jsou světlounce modrá, tmavší fialová, bílá, béžová, starorůžová, ale i výrazná růžová v doplňcích. Nejlépe vám sedí chirurgická ocel a bílé zlato.