Přemýšlíte, jak nejlépe investovat vaše peníze? Samozřejmě jednou z možností je poradit se s vaším finančním poradcem, který má přehled o aktuálních nabídkách různých bank i jiných finančních ústavů na našem i zahraničním trhu.

Výhody a nevýhody spořících účtů

Aby vám vaše finance vydělávaly, máte dvě možnosti: spořící a stavební účet nebo investování.
Co se týče spořících účtů, nejsou v současné době často používaným řešením, protože když se podíváte na nabídky mnohých bank tak zjistíte, že připsané úroky z uložených finančních částek jsou opravdu velmi nízké. Ale je pravda, že tuto možnost lidé využívají právě v situaci, kdy nechtějí nic riskovat a „jedou na jistotu“.

Výhody a nevýhody investování

Takže když se podíváme na druhé řešení, které je představováno investováním, je zde šance na lepší zhodnocení rozhodně vyšší. S tím se samozřejmě váže i vyšší riziko, proto je dobré využít pomoci někoho, kdo se v tomto oboru investování opravdu vyzná a dá vám profesionální rady. Kterými se můžete, ale nemusíte řídit.

V naší republice jsou v současné době nejoblíbenější a také nejsnazší nákupy podílových fondů. Podle doby, na jak dlouho chcete vaše peníze investovat, můžete vybírat ze třech možností:

·         konzervativní způsob, při které je nejmenší riziko, ale také nejmenší zhodnocení, a to za kratší časový úsek

·         dynamický způsob, při kterém je vyšší riziko, ale díky tomu také lepší zhodnocení, ale za cenu dlouhodobé investice

·         vyvážený způsob, který vám zajistí finanční zhodnocení v poměru času a rizika.

Ještě se samozřejmě při investicích musíte promyslet, zda byste rádi investovali pouze jednorázově nebo opakovaně. To samozřejmě opět ovlivní výši zhodnocení vašich úspor.
A ještě jednu výhodu má investování. V některých případech můžete využít saňového osvobození.