K Internetu je připojeno v současné době více než tři čtvrtiny domácností v Česku. Největší objem připojených domů a bytových jednotek je v Praze, zejména internet Praha 4, Praha 9 a 10 s největším objemem bytových domů. Sestavili bychom-li graf posloupnosti, jak rostl zájem o virtuální svět, došli bychom k zajímavému závěru. Křivka není lineární, ale exponenciální, takřka kopíruje svým tvarem parabolu. Do budoucna to tedy může znamenat, že již za několik let bude Internet téměř všude.

sítě

Připojení k celosvětové síti je pro současný život klíčové, nakupujeme stále častěji zboží v e-shopech, což je nesmírně pohodlné a praktické, vyřizujeme většinu záležitostí elektronickou poštou (e-mailem), komunikujeme prostřednictvím mobilních sítí, využíváme bezdrátové technologie (Wi-Fi) a tyto technické vymoženosti nám usnadňují život. Mohli bychom žít život mnohem spokojenější, brzdou však není samotná technika, ale duchovní povědomí lidstva a překážky, které si staví do cesty svými negativními myšlenkami a vzorci chování. Technika je pouze prostředkem, nikoli příčinou negativity a zla, které ve světě existuje.

Ze světa paradoxů

Obydlenou planetu Zemi lze v mnoha směrech nazývat světem přírodních a lidských paradoxů. Jedním z příkladů mohou být klimatické podmínky a značné rozdíly mezi chladem a teplem promrzlé půdy s vrstvou ledu v Antarktidě a nehostinnou pouští Saharou, kde teplota vzduchu neklesá po celý rok pod 35 stupňů Celsia.

připojení

Paradoxem lidské civilizace je možné také nazvat cyklistický internet. Tato myšlenka vznikla v Laosu díky humanitární pomoci nadačního fondu JHAI. Založil ji veterán vietnamské války jistý pan Thorn, jehož drsné zážitky z válečných traumat jej přivedly na myšlenku alespoň touto cestou pomoci chudým lidem odříznutým od světa. V jedné z vesniček na okraji džungle, kde není zavedena elektřina, byl umístěn generátor připojený na šlapací kolo, a je zde v provozu informační centrum s počítačem připojeným na Internet. Stále se tu sice svítí svíčkami a petrolejkami, nejsou tu žádné chladničky ani pračky a myčky nádobí, ale lidé jsou již propojeni se světem.