Každý kdo si právě zařizuje http://www.mvcr.cz/sluzba/clanek/vzory-ukonu.aspx nový interiér, jistě poznal, že sladit všechny sounáležitosti tak, aby vše vypadalo perfektně a stylově, není vůbec jednoduché. Naprostý základ je sladit veškeré podlahové krytiny a barvy stěn.
Pokud máte stěny namalované na bílo (nebo jinou světlou barvu), můžete se odvážit jít do tmavších odstínů země. Jestli-že máte stěny tmavé, raději volte krytinu světlou. Lepší a praktičtější variantou jsou světlé zdi a tmavější země a to z jednoho prostého důvodu – je často používaná a často se ušpiní. Přitom na tmavších odstínech nebude špína tak patrná. Zároveň celý pokoj bude působit elegantně.pokoj obývací
Každý interiér perfektně doladí například dřevěná podlaha dub Yesinterier. Jedná se o velice kvalitní krytinu, která vydrží i nešetrné zacházení. Můžete se rozhodnout, zda tento druh umístíte po celé bytové jednotce, nebo pouze v jedné místnosti. Za předpokladu, že se rozhodnete pro položení v celém domě stejné podlahy, máte vyhráno a nemusíte si dělat starosti z kombinací krytin. Vyberete-li si zem pouze do jedné místnosti, stojíte před problémem, jak ji správně skombinovat s jinou krytinou.
V zásadě platí, že pokud se chystáte kombinovat podlahu, nesmíte kombinovat dvě podobně vypadající. Máte-li například v místnosti dřevěnou zemí z parket, nehodí se, aby v sousední místnosti byla také dřevěná zem buď v jiné barvě, nebo z jiného materiálu. Vždy je vhodné kombinovat vzory dřeva s kachličkami, nebo jinými jednobarevnými krytinami. Díky tomu docílíte toho, že přechod z jedné podlahy na druhou bude vypadat dobře.pokoj obývací
Nicméně pokud máte dostatek finančních prostředků, vždy je nejlepší volit pravou dřevěnou podlahu. Jedná se o nejkvalitnější a nejelegantnější krytinu. Investujete-li do kvality, nikdy nebudete litovat. Taková kvalitní krytina vám může vydržet i několik desetiletí.