Voda je základním kamenem všeho živého, tedy i nás lidí. Naše tělo se skládá zhruba ze 60 procent z vody, u dětí je to i více. Čistá voda slouží nejen pro správné fungování našeho těla, ale také pomáhá hydratovat pokožku, která je díky ní krásná.
 vykukující obličej z vody
Díky pití vody předejdete zdravotním komplikacím
Pravidelné a dostatečné pití čisté vody pomáhá předejít zdravotním komplikacím, jako je například bolest hlavy, migréna, slabost a únava. Pravidelný pitný režim také pomáhá správnému fungování ledvin. Dospělý člověk by měl vypít dva až tři litry vody denně v závislosti na tělesné hmotnosti a fyzické aktivitě. Není však zdravé vypít více než 800 až 1000 ml za hodinu. Rychlé „přepití“ totiž může způsobit vážné zdravotní komplikace. Ideální je pít pravidelně po douškách a v průběhu celého dne, večer pak už méně.
V případě, že Vám čistá voda z kohoutku nechutná, existuje celá řada vylepšení. Jedním z nich je pořídit si konvici na filtrování vody, která Vám vodu z kohoutku přefiltruje a neucítíte z ní chuť chloru, která mnohým lidem vadí. Další možností je do vody přidat například snítku máty či napříkladmateřídoušky. Pokud budete dodržovat pravidelný pitný režim, budete se cítit skvěle a už to Vás dělá krásnou.
 pitná voda z láhve
Pokožka potřebuje hydratovat zevnitř
Pravidelný pitný režim pomáhá pokožku a pleť hydratovat zevnitř. Neplatí ale, že voda působí stejně blahodárně i zvenčí. Naopak, voda pokožku vysušuje, zvláště pak, pokud je voda tvrdá. Pokožka a pleť by se tedy neměla oplachovat vodou příliš často. Tomu se ale lze jen těžko vyhnout například při mytí rukou, které si myjeme několikrát denně.
kapka vody
V tomto případě je třeba používat správné hydratační krémy a mléka, a to jak na ruce, pokožku těla, tak na obličej. V letním období je ideální používat termální vody ve spreji, které pokožku ochladí, osvěží, ale zejména hydratují. Pokožka tak získá potřebnou vláhu, kterou potřebuje pro své zdraví a krásu. V létě je také vhodné oplachovat z pokožky slanou a chlorovanou vodu, které pokožku nesmírně vysušují.