Plot nám neslouží pouze k ohraničení našeho pozemku, ale také k tomu, abychom byli uchráněni před zraky sousedů a kolemjdoucích. Moderní plotové materiály nám dnes umožní, abychom si plot postavili sami. Nabídka je opravdu rozmanitá, a je na každém, jaký materiál si pro svůj plot zvolí.
holčička u plotu
Drátěné pletivo
Pokud chceme pouze oddělit hranice mezi sousedními pozemky, použijeme obyčejné spletené drátěné pletivo. Koupíte ho již s napínacím drátem a jeho montáž je jednoduchá a rychlá.

Plastový trend
Novým trendem dnešní doby je plot plastový. Nejen že má nulové nároky na ošetřování, ale ani nehnije a nekoroduje, čímž se navyšuje jeho životnost. Navíc vypadá vkusně a elegantně. Tyto plotovky se nejčastěji vyrábějí jako stavebnicový systém a jejich stavba je velice jednoduchá, snadno se s nimi manipuluje, což usnadňuje jejich montáž.

Podezdívka a zděné sloupky
Pokud váš plot bude mít podezdívku a zděné sloupky, je třeba vybudovat základy v nezamrzné hloubce, což je asi 80 centimetrů. Betonování si žádá nejen příznivé počasí, ale také následné tvrdnutí betonu. Následně lze mezi sloupky připevnit jakoukoliv výplň nebo pletivo. Realizace tohoto plotu je tedy o něco náročnější.