Plot nám neslouží pouze k ohraničení našeho pozemku, ale také k tomu, abychom byli uchráněni před zraky sousedů a kolemjdoucích. Moderní plotové materiály nám dnes umožní, abychom si plot postavili sami. Nabídka je opravdu rozmanitá, a je na každém, jaký materiál si pro svůj plot zvolí.

Drátěné pletivo
Pokud chceme pouze oddělit hranice mezi sousedními pozemky, použijeme obyčejné spletené drátěné pletivo. Koupíte ho již s napínacím drátem a jeho montáž je jednoduchá a rychlá.

Plastový trend
Novým trendem dnešní doby je plot plastový. Nejen že má nulové nároky na ošetřování, ale ani nehnije a nekoroduje, čímž se navyšuje jeho životnost. Navíc vypadá vkusně a elegantně. Tyto plotovky se nejčastěji vyrábějí jako stavebnicový systém a jejich stavba je velice jednoduchá, snadno se s nimi manipuluje, což usnadňuje jejich montáž.

Podezdívka a zděné sloupky
Pokud váš plot bude mít podezdívku a zděné sloupky, je třeba vybudovat základy v nezamrzné hloubce, což je asi 80 centimetrů. Betonování si žádá nejen příznivé počasí, ale také následné tvrdnutí betonu. Následně lze mezi sloupky připevnit jakoukoliv výplň nebo pletivo. Realizace tohoto plotu je tedy o něco náročnější.

Dřevěný plot
Dřevo je tradiční materiál a vybírat můžete hned z několika možností, například z borovice, modřínu, dubu, buku, smrku a mnoha dalších. V nabídce jsou v různých rozměrech, s povrchovou úpravou či bez ní. U tohoto plotu můžete pokládat plaňku po plaňce, nebo si rovnou zakoupíte již hotová pole. Je nutné myslet na to, že dřevo je nutné ošetřovat proti hmyzu i hnilobě. Tyto nátěry se musí pravidelně obnovovat, proto je údržba dřevěného plotu náročná.

Volíme beton
Beton může posloužit jako podezdívka, ale také jako hlavní materiál samotného plotu. Slibuje dlouhou trvanlivost, je bezúdržbový a zaručí vám opravdu dokonale chráněné soukromí. Betonové tvárnice nebo betonové panely si můžete vybrat v designu cihel nebo kamene, či si je nepenetrovat a pak si sami zvolit barevný nátěr podle svých představ.

Kov je jistota i stabilita
Pokud si vyberete kovový plot, jistě vás potěší nejen jeho dlouhá životnost, ale také široká škála nejrůznějších tvarů. Pokud je kov již opatřený speciálním nástřikem, není ani nutné po čase řešit nátěr nový. Kovové díly se prodávají jako stavebnice a snadno se instalují na podezdívku a sloupky z betonu, kamene nebo cihel.